Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
26. aprīlis, 2014
Drukāt

Aktivitāte savrupmāju tirgū pavasarī ir palielinājusies

Foto-LETAFoto-LETA

Skats uz Ķīpsalas rindu mājām.

Aktivitāte savrupmāju, kā arī privātās apbūves zemes gabalu tirgū, tuvojoties pavasarim, martā nedaudz palielinājās, teikts nekustamo īpašumu kompānijas “Latio” mājokļu tirgus pārskatā.

Pircēji galvenokārt interesējas par mūsdienīgām, kvalitatīvām savrupmājām vietās ar labu un sakārtotu apkārtējo infrastruktūru, taču šāds piedāvājums par tirgus situācijai atbilstošu cenu ir ierobežots, norāda “Latio”.

Pieprasītākās ir mājas platībā līdz 200-250 kvadrātmetriem ar 1000-1200 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu. Pircēji izrāda minimālu interesi par mājām ar neatbilstoši augstu piedāvājuma cenu, kā arī par nepabeigtām vai sliktā stāvoklī esošām mājām.

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem periodiem palielinājusies gan vietējo, gan ārvalstu pircēju interese par rindu māju iegādi, teikts pārskatā.

Martā palielinājās pieprasījums pēc privātās apbūves zemes gabalu iegādes, konstatējuši “Latio” speciālisti. Pircēju intereses pieaugums saistīts gan ar pavasara un būvniecības sezonas tuvošanos, gan arī ar esošo savrupmāju piedāvājumu – tajā trūkst gatavu māju ar racionālu plānojumu un platību par pircēju iespējām atbilstošu cenu.

Pircēju aktivitātes pieaugums privātās apbūves zemes tirgū skaidrojams arī ar pārdevēju nostājas maiņu – daļa no īpašniekiem, kas piedāvātajiem zemes gabaliem līdz šim bija noteikuši pārāk augstu, pat pirmskrīzes gadiem raksturīgu cenu, nolemj to pazemināt līdz esošajai tirgus situācijai atbilstošam līmenim, norāda “Latio”.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+