×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. marts, 2014
Drukāt

Aktivizējas jaunu dzīvojamo namu būvniecība Rīgā un Jūrmalā

Foto-LETAFoto-LETA

Pašvaldības sociālo māju būvniecība Imantā.

Pašlaik ir vērojama aktīva jaunu dzīvojamo namu būvniecība Rīgā un Jūrmalā, kurus paredzēts pabeigt jau šogad, taču ne mazums ir projektu, kuriem jau ir iezīmēta celtniecības vieta un patlaban notiek dokumentu un skiču sagatavošana, būvniecības uzņēmumu atlases process, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja ekskluzīvā nekustamā īpašuma tirgus kompānijas “Baltic Sotheby’s International Realty” valdes locekle un līdzīpašniece Ilze Mazurenko.

“Pēdējo mēnešu laikā diezgan bieži ir nācies investorus un jauno projektu attīstītājus konsultēt gan racionālāka un ērtāka dzīvojamo telpu plānojuma jautājumos, gan tādos aspektos kā materiālu un dizaina izvēle, tehniskie un energoekonomiskie risinājumi. Ir nācies ne mazums analizēt un raksturot tirgus situāciju, diskutēt par jauno projektu izmaksu atbilstošu noteikšanu gala pircējam un faktoriem, kas nosaka jaunbūvētā nama un tajā esošo dzīvojamo telpu augstāku vai zemāku vērtību,” norāda Mazurenko.

Jaunu projektu būvniecība notiek gan Rīgas vēsturiskajā centrā, tā saucamajā klusajā centrā, gan Ķīpsalā, gan arī nedaudz tālāk no centra tā saucamajā biznesa segmentā. Ir ievērojami sarosījušies gan vietējie, gan ārvalstu investori, jauno projektu būvniecībā piedalās arī atsevišķas bankas.

“Analizējot norises ekskluzīvajā nekustamo īpašu segmentā, redzam, ka, pateicoties investīcijām, pakāpeniski tiek sakārtots galvaspilsētas vēsturiskais centrs – tiek renovēti un pilnībā atjaunoti izcilāko arhitektūras paraugu nami, savukārt tukšajās vai iepriekšējo graustu vietās tiek celti jauni nami, kuru arhitektūras modernie vaibsti veiksmīgi iekļaujas kopējā arhitektoniskajā ainavā,” skaidro Mazurenko.

Dzīvojamās telpas ekskluzīvajā segmentā ierindo virkne būtisku faktoru – atrašanās vieta, plānojums, apdares materiāli, griestu augstums, koplietošanas telpu plašums un pielietojums, autostāvvietas iespējamība, diennakts apsardze, kā arī augsta līmeņa apkures un ventilācijas tehnoloģiju pielietojums. Ja šie parametri atbilst noteiktiem standartiem, tad šādu projektu namos pircējam jārēķinās ar cenu 3000 līdz 5000 eiro par kvadrātmetru, norāda Mazurenko.

Runājot par tendencēm pircēju vēlmēs, eksperte atzīmē, ka tās ir dažādas – ne mazums pircēju dod priekšroku kluba tipa mājām, kurās ir ne vairāk par 12-16 apartamentiem, un šāds piedāvājums tirgū ir jau tagad. Arī apdares izvēles ziņā pircēji ir atšķirīgi – vieni dod priekšroku dzīvoklim ar gatavu apdari, citi savukārt izvēlas kādu no attīstītāja piedāvātajiem dizaina variantiem un iespējas veikt korekcijas dzīvokļa plānojumā, komentē eksperte.

Arī Jūrmalā notiek aktīva būvniecība – virkne jauno projektu namu durvis vērs jau šovasar, daļa – 2015.gada sezonā. “Privātmāju celtniecības sektorā liela rosība gan nav vērojama, jo pārsvarā zeme tiek izmantota jauniem daudzdzīvokļu projektiem vai īpaši vērtīgākās mājas tiek rūpīgi renovētas. Pieprasījumu ziņā ir vērojama jauna tendence – lielāka vēlme pēc miera, klusuma, tālāk no atpūtas un izklaides vietām, kas vienlaikus nozīmē arī zemāku cenu. Tāpēc jaunie projekti jau tagad tiek būvēti tālāk no jūras, tuvāk Lielupei,” komentē Mazurenko.

Jauno projektu nami pārsvarā ir trīs līdz četru stāvu nami atbilstoši Jūrmalas pilsētas apbūves noteikumiem, stāsta eksperte. Dzīvojamo telpu izmaksas šeit ir plašā amplitūdā – no 2000 līdz 6000 eiro par kvadrātmetru -, ko ietekmē tādi faktori kā atrašanās vieta, izmantotie materiāli, dizains, arhitektūra, plānojums. Ir arī projekti, kuros kvadrātmetra izmaksas ir virs 6000 eiro, sasniedzot pat 10 000 eiro, taču tie ir vairāk izņēmuma gadījumi nekā kopējas tendences.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+