Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Aktrise Birkina ētisku apsvērumu dēļ lūdz pārdēvēt viņas vārdā nosauktās somas (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Birkinas vārdā nosauktā soma no krokodila ādas var maksāt līdz pat 300 000 dolāriem.

Aktrise Džeina Birkina, kuras vārdā nosaukta slavenā modes nama “Hermès” rokassomu līnija – pēc šīm somām modesdāmas pierakstās rindā mēnešiem uz priekšu – nosūtījusi uzņēmumam vēstuli, kurā ētisku apsvērumu dēļ lūdz neizmantot viņas vārdu, raksta “The Guardian”.

Nesen organizācija PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) atklāja metodes, kuras tiek izmantotas krokodilu fermās no Teksasas (ASV) līdz Zimbabvei, un tieši pēc tam aktrise vērsusies pie uzņēmuma, lūdzot mainīt somām nosaukumu, līdz kamēr tiek ieviestas ētiskākas dzīvnieku labturības normas.

“Hermès” rokassomas ar Birkinas vārdu maksā 10 000 dolāru, bet tā paša zīmola krokodilādas somas cena var sasniegt 300 000 dolāru, bet vintāžas soma fuksiju krāsā Honkongas Kristija izsolē pārdota pat par 1,72 miljoniem Honkongas dolāru. PETA norādījuši, ka vienas somas izgatavošanai nepieciešama divu vai pat triju krokodilu āda.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. acs pret aci,zobs pret zobu!>sdv Atbildēt

    Arī krokodīli cilvēkus dzīvus slīcina un cērt dzīvus gabalos!

  2. tos krokodilus audzējot slegtās telpās, viņi neredzot dienas gaismu un viņus dzīvus cērtot gabalos.

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgākaLauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+