Mobilā versija
+6.9°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
12. jūlijs, 2015
Drukāt

Aktuālākais sarunu temats bērnu Uzticības tālrunim pērn – attiecības ar vecākiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Attiecību problēmas ar vecākiem 2014.gadā bija visaktuālākais sarunu temats zvanītājiem pa bērnu Uzticības tālruni, liecina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) gada pārskats.

Vairumā gadījumu sarunas bija par to, ka vecāki nerūpējas par saviem bērniem, nepievērš viņiem uzmanību, ir fiziski vai emocionāli vardarbīgi pret zvanītājiem. Bērni jūtas vientuļi, pamesti novārtā un nesaprasti, retāk – nobijušies no savu vecāku reakcijas.

Analīze liecina, ka pērn samazinājies zvanu skaits, kurā bērni vēlas parunāties par attiecībām ar draugiem.

Joprojām viens no biežāk minētajiem iemesliem, kāpēc bērni un pusaudži zvana Uzticības tālrunim, ir vardarbība.

Pērn ir ievērojami pieaudzis vardarbības aculiecinieku izglītības iestādēs skaits – no 55 gadījumiem 2013.gadā līdz 130 lieciniekiem 2014.gadā.

Ievērojami pieaudzis sarunu skaits par vardarbība ģimenēs. 2013.gadā kopumā tika saņemti 910 zvani par vardarbību ģimenē, savukārt 2014. gadā – jau 1026 zvani. Visvairāk zvanu ir bijis par fizisku vardarbību ģimenē no vecāku puses (244 konsultācijas), daudz retāk no vecvecāku, brāļu, māsu, patēvu, pamāšu un citu radinieku puses.

Zvanu daudzums saistībā ar seksuālo vardarbību 2014. gadā ir samazinājies. 2013. gadā tika saņemti 5 zvani par seksuālo vardarbību aprūpes iestādēs, savukārt 2014. gadā saņemts viens šāds zvans. Arī par seksuālās vardarbības gadījumiem izglītības iestādēs 2013. gadā tika saņemti seši zvani, savukārt 2014. gadā – četri zvani.

Par seksuālo vardarbību bērnu un pusaudžu savstarpējās attiecībās 2013.gadā tika saņemti 99 zvani, bet 2014.gadā – 40 zvani. Saistībā ar seksuālo vardarbību ģimenēs 2014.gadā saņemts 61 zvans.

2014.gadā, līdzīgi kā citos gados, seksuālo attiecību problēmas bija ārkārtīgi aktuāla tēma, norāda VBTAI.

Aktuāla tēma bija arī jautājumi saistībā ar atkarību problēmām.

Ir nedaudz samazinājies to konsultāciju skaits, kad zvanītāji jutušies izmisuši un bezspēcīgi. Gandrīz trīs reizes ir sarucis to konsultāciju skaits, kad zvanītāji sūdzējušies par depresiju – no 437 konsultācijām 2013.gadā līdz 123 konsultācijām 2014.gadā.

2014.gadā Uzticības tālruņa konsultanti sniedza konsultācijas arī jautājumos, kas saistīti ar drošību internetā.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+