Dabā
Medības

Vecā parauga mednieku apliecības joprojām derīgas, taču medībās ar tām doties nedrīkst2

Foto: Indulis Burka

Vecā parauga mednieku un medību vadītāju apliecību nomaiņa sākās pirms trim gadiem. Bija divus gadus ilgs pārejas periods, kura laikā bija derīgas gan vecā, gan jaunā parauga apliecības.

Tomēr arī šobrīd ir mednieki, kuri teju ar lepnumu paziņo, ka viņiem kabatā ir vēl 1990.gadā izdota mednieka apliecība. Vai tas ir pamats lepoties? Diezin vai. Turklāt apliecību maiņa notika arī 1997.gadā. Drīzāk tas ir apliecinājums pašu slinkumam un nevīžībai. Maksa par apliecības maiņu ir simboliska – 1,42 eiro. Ja kāds apgalvo, ka to nevar atļauties, visticamāk, viņš nevar atļauties arī medīt. Aptuveni šādu summu izmaksā viens šāviens ar vītņstobra ieroci…

Vēl kāda būtiska nianse! Lai arī vecā parauga apliecības joprojām ir derīgas, uz tās pamata jau otro gadu neizsniedz mednieka sezonas karti. Savukārt medīšana bez noteiktajā kārtībā iegūtas sezonas kartes tiek uzskatīta par nelikumīgām medībām ar visām no tā izrietošajām sekām.

Situāciju skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas speciāliste Aiva Bondare: “Mednieka vai medību vadītāja apliecības apmaiņai nav noteikts termiņš, taču medniekiem ir svarīgi zināt, ka saskaņā ar 2014.gada 23.septembra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 567 “Noteikumi par mednieku un medību vadītāju apmācību un eksamināciju, kā arī medību dokumentu izsniegšanu un anulēšanu” mednieku apliecības, kas izsniegtas pirms 2015.gada 1.jūlija, ir derīgas, bet pēc 2017.gada 1.janvāra uz to pamata netiek izsniegtas mednieka sezonas kartes. Tāpat derīgas ir arī medību vadītāja apliecības, kas izsniegtas pirms 2015.gada 1.jūlija, bet ar vecā parauga medību vadītāja apliecību bija atļauts vadīt medības ar dzinējiem līdz 2017.gada 31.martam.”

Lai apmainītu mednieka vai medību vadītāja apliecību, medniekam Valsts meža dienesta mežniecībā vai virsmežniecības administrācijā ir jāiesniedz:
– iesniegums, kurā norāda Valsts meža dienesta mežniecību, kurā vēlas apliecību saņemt;
– fotogrāfija (3×4 cm); informācija par valsts nodevas samaksu.

Valsts nodevu ir iespējams samaksāt VMD mežniecībā bezskaidras naudas norēķina veidā.

Valsts meža dienests mednieka vai medību vadītāja apliecību apmaiņu nodrošinās 30 dienu laikā no iesnieguma saņemšanas Valsts meža dienesta mežniecībā vai virsmežniecības administrācijā.

Iesnieguma noformēšanai ieteicams izmantot Valsts meža dienesta izstrādāto veidlapu, kura pieejama dienesta mājas lapā, sadaļā Medības:http://www.vmd.gov.lv/valsts-meza-dienests/statiskas-lapas/medibas/mednieku-medibu-vaditaju-apliecibu-apmaina?nid=1820#jump

Kopš 2015. gada 1. jūlija Valsts meža dienests ir izsniedzis, atjaunojis un apmainījis mednieku apliecības 27 211 medniekiem un 4119 medību vadītājiem.
Iepriekšējā medību sezonā aptuveni 22 tūkstoši mednieku bija saņēmuši mednieka sezonas kartes.

2018./2019. gada medību sezonai Valsts meža dienests līdz 12. aprīlim ir izsniedzis 11 711 sezonas kartes.

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Negaisa radīto postījumu likvidēšanai DAP piešķirs 48 000 eiro
1 diena
LE
LETA
Dabā
Pētījums: Klimata izmaiņas izraisa “El Ninjo” pastiprināšanos
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdiena būs mākoņaina un silta, piekrastē vējš pastiprināsies līdz 15 m/s
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
21. gadsimts vairs nav autoritātes laiks. To nomaina īslaicīgas slavenības. Saruna ar Skaidrīti Lasmani
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Privātā kapitāla uzvaras gājiens
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijā kravas mašīnas konteinerā atrasti 39 cilvēku līķi
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Rīgā būvēs pirmo bezoglekļa biroju ēku
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Kijevas centrā nograndis spārdziens; ir bojāgājušie
2 stundas