×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. jūnijs, 2016
Drukāt

Aktualizējusies parakstu vākšana par Latvijas izstāšanos no ES (33)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Portālā “Manabalss.lv” aktuāla kļuvusi 2012.gadā izveidota iniciatīva, kas paredz Saeimu aicināt izskatīt jautājumu par referenduma rīkošanu, kurā iedzīvotāji varētu nobalsot par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), liecina portālā pieejamā informācija.

Iniciatīvas autors Pēteris Mārtiņsons norādījis, ka “Latvija, iestājoties Eiropas Savienībā, ir atdevusi daļu no savas suverenitātes, taču pretī saņēmusi tikai dažādus ierobežojumus un iespējas, ko objektīvu apstākļu dēļ nav spējīga izmantot. Mēs esam zaudējuši kontroli pār savas valsts naudu un kapitālu, Latviju pārvalda ārvalstu banku un korporāciju intereses. Ir pienācis laiks atgūt reālu neatkarību. Sadarbību ar citām valstīm var īstenot ar divpusēju līgumu palīdzību, tāpēc nav jāatsakās no valsts neatkarības.”

Iniciatīvas autori vēlas ar parakstu vākšanu rosināt Saeimu izskatīt jautājumu par referenduma rīkošanu, kurā iedzīvotāji varētu nobalsot par izstāšanos no ES. Turklāt uzsvērts, ka pietiekami daudz balsu par izstāšanos no ES ļautu panākt labvēlīgākus noteikumus sadarbībā ar lielajām ES valstīm, kuras pašlaik diktē nosacījumus mazajām. Pat, ja referenduma rezultāti būtu par palikšanu ES, tas būtu pietiekami stiprs signāls, ka lielajām valstīm ir jārēķinās arī ar mazajām, uzskata iniciatīvas iesniedzējs.

Pašlaik iniciatīvu parakstījuši 2049 cilvēki, un lai tā tiktu iesniegta Saeimā nepieciešami 10 tūkstoši parakstu.

Jau ziņots, ka ceturtdien Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Troļļi atkal baida ar krieviju…
  Mēs esam NATO kas diezgan droši garantē mūsu neatkarību.
  Tie tirliņi, kuriem vajag obligāti zem kāda būt lai lasās uz brukselēm vai maskavām bez latvijas zemes !

 2. Bez Eiropas mēs sen būtu noplukusi Krievijas guberņa!!!

 3. Muļķi.Latvija ES ir pārāk daudz parādā.Ja izstāsimies un naudu būs jāatdod uzreiz,kur to ņemsim.Jau tā valdība pieņēmusi likumus ka strādājam valdības uzturēšanai nevis izdzīvošanai.

 4. Visem skaidr,kad mus iedzis kapos ar paradiem,jo ar tadiem nodokli izdzivot nav iespejams,darbs ari nav.Agri vai velu valdibai būs jaadbild,tautas prieksa..

 5. Visem skaidr,kad mus iedzis kapos ar paradiem,jo ar tadiem nodokli izdzivot nav iespejams,darbs ari nav.Agri vai velu valdibai būs jaadbild,tautas prieksa..

  • Nu kā var tā muldēt?! Kapitālismā patiesi nav viegli, bet kas liedz mācīties? Nevar vairs kā okupācijas psrs-ā ražot štruntus un saņemt algu naudā, kas ārzemēs bija 10x nevērtīgāka par iekšzemē lietoto.

 6. Iztsāties no ES. Tā teikt, NOST! Bet ES vietā? Guberņa- mīlīgos lāča apkampienos? Apvienoties draudzīgā savienībā ar Urugvaju? Ar Madagaskaru?
  ES daudzkas būtu labojams, tad kādēļ nestrādāt šajā virzienā. Interesanti, kas no rakstītājiem balsoja par Latvijas eiroparlamentāriem, piem., ko vērta vien Ždanoka? Ir pret ES, bet parlamentāres algu saņem, neprotestē. Un viņas darbi ,,Latvijas labā”!

 7. Kremļa troļļi, marasmātiķi un LUMPEŅI aktivizējas.

 8. ESMU PILNĪGI VIENĀS DOMĀS AR AIGARU!!! TĀ ARĪ BŪS!!! MŪSU VALDĪBAS NESTRĀDĀ SAVAS VALSTS LABĀ! NEVAR VIEN KATRU DIENU IZDOMĀT, KĀ TURPINĀT TRIEKT TAUTIEŠUS UZ ĀRVALSTĪM DARBĀ, LAI TĀ VIETĀ RADĪTU ŠEIT DARBA VIETAS…STRAUJUMA GAN REIZ TEICA, KA VALDĪBAI DARBA VIETAS NAV JĀRADA??? JA TĀ, TAD VISMAZ NETRAUCĒJIET STRĀDĀT TIEM UZŅĒMĒJIEM, KURI RADĪJUŠI DARBA VIETAS AR NEMITĪGU LIKUMU GROZĪŠANU UN N0ODOKĻU POLITIKU!!!

 9. kam patik riblis robeza nav talu tinas durivis uz to pusi vienmer vala .

 10. Diemžēl mums ir tikai viena izvēle no divām un trešās kā nav, tā nav un nekad arī nebūs. R-A! Nebūt nav tā, ka neviens mums netraucē. Traucē ļoti, un tieši tāpēc, lai atbaidītu no Eiropas un pagrieztu pretējā virzienā.

 11. Kas par traku domu! Tad jau no Latvijas izbrauks daudz vairak, ka lidz sim.Un parakstisies jau tie ,kas nedraudzejas ar galvu, ka ierosinatajs. Vispirms vajag visu sakartot pasu majas-nemaksat algas aploksnes, nezagt, sakartot tiesu sistemu, izglitibu, medicinu un musu 100 gudram galvam likt pienemt godigus, cilvekie domatus likumus, nevis sev un partiju ziedotajiem. Te nav vainiga ES,vieglak jau vainot citus. Padomajiet, pirms parakstaties!

 12. Tirgū viena tante teica, ka Strenču psihenē esot brīvas palātas!

 13. Jautājums vienkāršs. Ar ko Latvija grib būt kopā – ar irstošo Eiropas savienību, vai ar visu pasauli ārpus šī savienības kolhoza?! Paņemiet pasaules karti un palūkojieties, cik liela ir ES un cik liela visas pārējās pasaules valstis! Vai tiešām mums tik mīļas ir tās Eiropas kvotas, regulas un soda sankcijas par kvotu un regulu nepildīšanu? Vai tiešām mums valsts nauda vispirms ir jāpārskaita uz ES, lai pēc tam to no turienes ubagotu atpakaļ kā ES līdzekļus ar ES saskaņotiem projektiem? Vai tiešām mēs paši nemākam saimniekot savās mājās un izlemt kuros projektos vislabāk ieguldīt naudu bez kaut kādu starpnieku palīdzības? UN pēdējais kronis visam bija MK noteikumos iestrādātais aizliegums cilvēkiem saņemt sūtījumos zāles no ārpus Eiropas savienības esošajām valstīm. Kur nu vēl trakāk! Tas jau ir īsts, pēc PSRS parauga veidots “dzelzs priekškars”. Drīz mēs varbūt , tāpat kā komunistu laikos, ārpus šī dzelzs priekškara arī ceļot varēsim tikai ar valsts drošības dienesta atļaujām.

  • Gribētos būt kopā ar Kanādu vai Austrāliju, vai Islandi, vai vēl kādu jauku valsti, bet – diemžēl – realitātē varam izvēlēties tikai savus Rietumu vai Austrumu kaimiņus. Izvēlos Rietumus 🙂

  • Latvija nav tik bagāta kā Šveice.
   Latvijā nav gāzes un nattas.
   Latvijai labākir atrasties ES sastāvā nekā zem Krievijas okupācijas.
   Citas izvēles gluži vienkārši nav. Punkts.

  • :-(>>t.s.saimniekam Atbildēt

   Latvija nav tik bagāta kā Šveice.
   Latvijā nav gāzes un nattas.
   Latvijai labākir atrasties ES sastāvā nekā zem Krievijas okupācijas.
   Citas izvēles gluži vienkārši nav. Punkts.

 14. Vai tad ES vainīga pie mūsu vadoņu alkatības un zagt prasmes? Vai ES lika iztirgot visu Jūmalu un Rīgu?Miljoni uz visām pusēm (arī no ES iedotie) aiziet mūsu miljonāru (ne visu)kabatās.Igaunija arī ir ES,bet dzīvo ar savu galvu un sekmīgi. Tikai SC atbalstītāji ir par aiziešanu no ES.

 15. Sen bija laiks to izdarīt. Jo ātrāk ,jo labāk.

 16. Mārtiņsons būtu jaizraida no valsts par kaitniecību. ja Latvijas valsts izstāsies no ES tad līgumus varēs slēgt tikai ar divām aliansēm, to pašu ES un imperiālistisko krieviju. Martiņsona kungs ir spilgts piektās kolonas pārstāvis. Neviens mums netrucē saimniekot savā valstī. Ierosini labāk par korupciju pieķertos nošaut, varbūt tad kas mainīsies. Var vēl ierosināt atstādināt tiesnešus no amata par juridiski apsurdu lēmumu pieņemšanu. Tiksim beidzot pie tiesiskuma.

  • Nesaprotu.. Valstīm, kas ir ārpus E.S. ir aizliegums slēgt līgumus ar citām valstīm izņemot E.S. un Krieviju? 🙂 Otrkārt – kāda vaina Eiropai ar nacionālam valstīm? Visus simtus gadu eiropai bij kaut kāda vaina?:) bez junkuriem un merkelienēm un visām šitām glupībam. Bij daudz labāk. Nebij masu migrācijas u.tml. to tik tagad izdomāja un visādīgi cenšas ar biedēšanu iesmēret to ideju. Un Tevi tik nobiedē un tu tik drebi.. Kāda vaina, piemēram Baltijas-Ziemeļvalstu-Višegradas valstu savienībai? Tā E.S. tapat izirs. sitas nenormalais bailīgums… nicinu bailuļus.

  • Ja jūs brīnaties, par kādu sodību mums dotas tadas straujumas u.tml. un kā tādi var vispār rasties, ka mums tak tautā tādu nav, palasiet komentārus zemāk. Rau, no tādu cilvēku vidus viņi ari izceļas.. Visadi pielaizītie teicamnieciņi. Kam ir bail stādīt un dzīt cauri savas prasības un kas liek kaunēties par savu valsti, to nicināt un grauj patriotismu un pašapziņu tautai.

 17. Viss, kas iesākās tīri labi, Eiropas Savienība sākotnēji bija domāta kā suverēnu valstu savienība, draud pārvērsties par Eiropas Savienotajām Valstīm. Uz to norāda neesoša Eiropas himna, topoša Eiropas Konstitūcija un divu lielvalstu: Vācijas un Francijas rīcība … Šokē arī Eiropas ”prezidenta” van Rompeja izteikumi … nav jau brīnums: Latvijas Valdībai atvēlēts pašvaldības līmenis …

 18. Galvu saspieduši? Tauta, esat pratigi- neparakstaties!

  • Nu neredzu gan nekā prātīga piedalīties Sorosa visados dzimumu eksperimentos, idejās par masu imigrāciju, tautu un valstu iznīcināšanu u.tml. … Nu jau pavisam.. kā vajag tā parunājam. Kurā vietā tur ir kas prātīgs. Tas ir kaut kāds radikālais ekstrēmisms. Utopija. Spiediens uz pašsagraušanos.

  • Ak šausmas, cik bailīga tauta, kas šitā runā.. Sausmas. Viņu spiež lekt pa logu un viņš lec. Jo ta esot “prātīgi”. Tas ir nevis prātīgums, bet salauzta psihe un bailes.

  • tikai bez aģitācijas, lūdzu

 19. Kad Latvija būs IZTIRGOTA un PAZEMOTA , gan morāli , gan fiziski , ( viss pašreizējais proces uz to jau virzās ) , tad nevajadzēs diskutēt par izstāšanos no ES , – jo ES pati Latviju atsijās kā iztukšotu MIZKASTI !

 20. Ja Junkeram nākotnē Gazprom valdes amats un par katru neuzņemto migrantu ES sods 250 000 Eu tad arī jāsāk domāt — mainīt Junkeru rīt un atmainīt to soda naudu vai labāk prom?
  Tā ES sāk bojāties un no galvas ar Briseles birokrātu iedomību par gurķu garumu burciņā ( piemērs). Tas kā savulaik tortes recepte no Maskavas… Tas jāsaprot jau vakar, šodien – rīt par vēlu.

Draugiem Facebook Twitter Google+