Reklāmraksti

Akumulatori – kuri no vadītāju ieradumiem saīsina to kalpošanas laiku?0

Publicitātes foto no Shutterstock.com

Lai arī akumulatoru maiņa ir lieta, kuru veicam salīdzinoši reti, pie pareizas lietošanas un dažu sliktu ekspluatācijas ieradumu atmešanas, to iespējams darīt vēl retāk. Šajā rakstā aplūkosim dažas no izplatītākajām kļūdām attiecībā uz akumulatoru lietošanu, kuras vairums no mums ikdienā pieļauj!

Īsi, ne vienmēr vajadzīgi braucieni

Visbiežāk slinkums ir galvenais iemesls, kāpēc uz tuvējo veikalu izvēlamies braukt ar auto, nevis iet kājām. Daudzi iespējams nezin, ka šāds īstermiņa komforts var samazināt automašīnas akumulatora mūžu. Īsi pārbraucieni neļauj automašīnas ģeneratoram paspēt akumulatoru pienācīgi uzlādēt, kas samazinās tā efektīvās darbības mūžu!

Elektrisko ierīču lietošana, kad auto dzinējs ir izslēgts

Visiem ir skaidrs, ka vakarā atstātas auto gaismas līdz rītam var itin viegli izlādēt auto akumulatoru. Turklāt šādi ne tikai nokavēsi darbu, bet arī samazināsi akumulatora mūžu! Jāuzmanās arī no pārlieku liela elektronisko ierīču skaita vienlaicīgas darbināšanas, ja atrodies automašīnā, kuras dzinējs ir izslēgts. Šādas darbības ātrāk izlādē akumulatoru, kas var tam kaitēt! Ja vēlies klausīties mūziku un baudīt kondicioniera vēsumu, kamēr kādu gaidi, atstāj automašīnas dzinēju iedarbinātu!

Kontaktu korozijas ignorēšana

Akumulatoru kontakti laika gaitā korodē un to regulāra tīrīšana palīdzēt paildzināt to mūžu. Daudzi autovadītāji šajā ziņā grēko, taču šo kontaktu apkope ir pavisam vienkāršs process:

– izmantojot sodas un ūdens maisījumā samērcētu zobubirsti, rūpīgi notīri akumulatora kontakta vietas;

– izmantojot smidzinātāja pudeli, ar tīru ūdeni noskalo kontaktus no netīrumiem un sodas ūdens;

– notīri kontaktus ar tīru, sausu lupatiņu.

Šis process ir vienkāršs un neprasa nekādas īpašas iemaņas vai zināšanas. Tikai ielāgo, ka pirms darbu veikšanas obligāti atvieno akumulatora klemmes no kontaktiem!

Ilga akumulatora nelietošana

Var likties loģiski, ka, ja kaut ko nelieto, tas arī ilgāk saglabā labu stāvokli, taču akumulatori šai loģikai nepadodas. Lai akumulatora mūžs būtu pēc iespējas garāks, tas ir regulāri un pietiekami ilgstoši jādarbina. Gadījumos, kad auto uz ilgāku laiku tomēr ir jānoliek garāžā, pieslēdz to pie speciāla lādētāja, kas uzturēs optimālu akumulatora darba jaudu.

Publicitātes foto no Shutterstock.com

Akumulatora stāvokļa ignorēšana

Ne visiem no mums ir padziļinātas zināšanas vai interese par auto elektroniku, tāpēc ir saprotams, ka liela daļa par akumulatoru atceras tikai tad, kad auto vairs nav iedarbināms. No šāda scenārija var izvairīties, akumulatoru regulāri pārbaudot. To var izdarīt ar visparastāko voltmetru – ja akumulatora strāvas spriegums ir zem optimālā, dodies garākā izbraucienā vai pieslēdz tam portatīvo lādētāju, kamēr auto netiek lietots!

Ja akumulators vairs nelādējas

Akumulators spēj kalpot pat piecus gadus, taču pat izvairoties no visām rakstā minētajām kļūdām, pienāk laiks, kad tas būs jāmaina. Ja ilgstoša lādēšana nenes rezultātu un no rītiem auto nemostas, ir pienācis laiks akumulatora maiņai. Ērtākais veids, kā tikt pie akumulatora, sevišķi, ja auto nav iedarbināms ir to iegādāties ar piegādi no internetveikala www.1a.lv! Šeit Tu atradīsi akumulatorus un citas auto preces par labākajām cenām un ar ātrāko piegādi līdz Tavām durvīm!

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Noderīgi padomi, kuri palīdzēs izvēlēties vannas istabas mēbeles
2. oktobris, 2019
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Pazīmes, kas liecina, ka dzimumzīme jāparāda dermatologam
30. septembris, 2019
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kā atrast piemērotāko saimnieciskās darbības finansējumu, ja plānota būvniecības darbu pabeigšana??
27. septembris, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Ilona Līce lidostas rindu galā. Arī godīgajiem jāpiemaksā? “LA” nedēļas apskats
14 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
Ar budžeta deficītu stimulēs ekonomiku, nevis jostas savilkšanu? 1
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdiena būs stipri vējaina, Kurzemē gaiss jau iesilis līdz +16 grādiem
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Atsevišķu jomu speciālistiem valsts pārvaldē maksās lielākaa algas
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: VID ierodas pie emigrantiem Anglijā 5
10 stundas