×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

Akuņins: Krievijā joprojām valda hans… (3)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Boriss Akuņins

Krievu rakstnieks Boriss Akuņins (Grigorijs Čhartišvili) intervijā “Deutsche Welle” izteicis viedokli, ka Krievijā sabiedrības pārvaldības sistēma nav mainījusies kopš Čingizhana laikiem un to faktiski pārvalda “hans”.

“Ir pārsteidzoši, ka mūsu vēsturē neviens reformators nav mainījis valsts pārvaldes pamatus, kurus vēl 15. gadsimtā ielika Ivans III pēc Zelta ordas parauga,” pauda Akuņins, “tajā laikā krievi nepazina efektīvāku valsts pārvaldes sistēmu kā to, ko izmantoja Čingizhans. Mūsu valsts joprojām netiek pārvaldīta pēc likumiem, bet drīzāk pēc dekrētiem, un tajā pašā laikā tā ir sistēma, kurā valsts nekalpo cilvēkam, drīzāk cilvēki kalpo valstij. Šādā sistēmā nav vietas cilvēktiesībām, ir tikai privilēģijas, kas atkarīgas no vietas struktūrā un lojalitātes autoritātēm. Un šādā sistēmā liela loma ir slepenpolicijai.”

Akuņins arī izteica viedokli, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins personīgi nav vainojams pie krasi negatīvajām izmaiņām valsts attīstībā: “Es domāju, kad viņš nāca pie varas, viņš nenāca ar mērķi aizliegt visas brīvības un kļūt par diktatoru līdz mūža galam. Viņš droši vien gribēja iegrožot oligarhus un kaut kā atrisināt separātistu problēmu. Viņam bija mēreni mērķi. Taču tad atraisījās noteikti spēki, un notika tas pats, kas jau daudzkārt atkārtojies mūsu vēsturē. Ja rīt Krievijā notiktu mierīga revolūcija, ja Putinu gāztu un pie varas nāktu demokrāts, bet atstātu visu pārējo [valsts struktūru] kā ir, pēc kāda laika arī demokrāts pārvērstos jaunā diktatorā. Valsts vertikālā struktūra nozīmē, ka nav nekādas iespējas mainīt virzienu.”

Akuņinu intervēja noslepkavotā opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova meita Žanna Ņemcova, kura kopš 2015. gada rudens strādā “Deutsche Welle”. Rakstnieks emigrēja no Krievijas 2014. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bet pie mums taču gluži tas pats !

  2. Akuņins runā patiesību. Un nekas arī nemainīsies kamēr pastāvēs Krievu impērija (vienalga, zem kāda segvārda). Imperiālisms tura krievu tautu tumsībā.

  3. nu, viņam algota islamistu armija……………………

Draugiem Facebook Twitter Google+