×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Akuņins: Krieviju moka “impērijas gēns” (1)

Foto: AFPFoto: AFP

Boriss Akuņins (Grigorijs Čhartišvili).

Pazīstamajam krievu rakstniekam Borisam Akuņinam iznākusi otrā apjomīgās Krievijas vēstures daļa, kas apraksta laiku no kaujas pie Kalkes upes (1223. gads) līdz Ivana III valdīšanai (1440-1505). Kā jau Akuņinam šajā projektā iesākts, “sauso” vēsturi papildina arī vēsturisks romāns “Dievs un āksts”. Intervijā portālam gazeta.ru Akuņinam jautāja arī par “impērijas gēnu” – jo šo parādību rakstnieks piemin savā “Vēsturē”.

Akuņins uzskata, ka tieši “impērijas gēns” nosaka situāciju pašreizējā Krievijā, gan piezīmējot: “Protams, tie ir tādi fantomu krampji: impērijas laiks Krievijai ir beidzies. Bet šī mantotā slimība valsti vēl mocīs ilgi.”

Akuņins arī uzsver – “skrūvju piegriešana” Krievijā saistīta ar to, ka valsts vadība nobijusies no revolūcijas kaimiņvalstī, savukārt iedzīvotāji tai padevušies, jo slikti pārzina vēsturi un neprot saskatīt likumsakarības.
Uz Tatjanas Soharevas jautājumu, kā Akuņins redz savu vietu pašreiz Krievijā aktuālajā “jaunās vēstures” rakstīšanas procesā rakstnieks atbild: “Palikt pašam sev. Būt godīgam. Objektīvam – kaut gan tas nav viegli, ja ir jau izveidojies pasauluzskats. Lozungs vienkāršs – esmu pats par sevi, dariet, kā gribat.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ”Akuņins arī uzsver – “skrūvju piegriešana” Krievijā saistīta ar to, ka valsts vadība nobijusies no revolūcijas kaimiņvalstī, savukārt iedzīvotāji tai padevušies, jo slikti pārzina vēsturi un neprot saskatīt likumsakarības.”
    Vai kaut kas nebija atkārtojies arī Latvijā, kad valdošās partijas un IM nevēlējas skolās mācīt Latvijas vēsturi.
    Valsts vēsture ir pamatoti un stingri jāmāca sākot ar sākumskolu, tad pamatskolā. tad vidusskolā un vēl vēstures kurss jebkurā specialitātē augstskolā. Tikai tad nāks savas valsts vēsturi zinoši jaunieši. Protams pret ir un būs kosmopolīti un Kremļa atmaksāti aģenti…

Draugiem Facebook Twitter Google+