×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Akuņins: Putins jebkurā gadījumā beigs slikti (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pazīstamais Krievijas rakstnieks Boriss Akuņins, īstajā vārdā Grigorijs Čhartišlivilli, intervijā Vācijas raidsabiedrībai “Deutsche Welle” spriedis, ka Krievijas varas elite sava “stulbuma un tuvredzības” dēļ zaudējusi iespējas valstī ieviest pārmaiņas mierīgā un demokrātiskā veidā.

“Vara to nesaprata. Tagad tai vairs nav tādu iespēju. Vladimiram Putinam vairs nav izvēles. Viņš jebkurā gadījumā beigs slikti. Tas būs vai nu apvērsums galmā, vai sociālais sprādziens. Kad sistēma atsakās no vēlēšanām, tā vairs nedod tauta izvēli,” sacīja Akuņins.

Rakstnieks sprieda, ka pašreizējie notikumi Krievijā ir ārkārtīgi līdzīgi laikam starp revolūcijām pirms simts gadiem. “Aizsākums reakcijai, atgriešanās pie arhaisma, oponentu demonizācija. Šo visu mēs novērojam arī šodienas Krievijā. Šodien mēs redzam urāpatriotisma sprādzienu, kas ir ļoti līdzīgs urāpatriotisma sprādzienam, kas Krieviju pārņēma Pirmā pasaules kara priekšvakarā, taču domāju, ka arī otrā revolūcija sevi neliks ilgi gaidīt,” sacīja Akuņins.

Viņaprāt, pašreizējā varas sistēma Krievijā ilgi nenoturēsies un valsts pāries uz demokrātiju. “Mēs zinām daudzus piemērus, kad valstis ar ļoti stipras valdības tradīcijām evolūcijas rezultātā ievieš citu pārvaldes sistēmu. Piemēram, Japāna, Vācija. Manuprāt, Krievijā neapšaubāmi ir nepieciešama spēcīga valdība arī pārejas posmā. Taču tai nav jābūt stingri centralizētai,” prātoja Krievijas rakstnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ka ar kādu rēķinās tāpēc, ka tas ir noziedznieks un jāuzmanās…būtu nu Krievijai ar ko lepoties, lai pasaule rēķinātos kā ar izcilu parneri

  2. kam negribas sakopt māju, tas klimst pa pasauli, gan lielos, gan mazos mērogos

  3. gaisregu ir daudz,visi parego to sliktako. Ar Krieviju pec Jelcina jau pasaule saka maz rekinaties, bet uzradas tadsPutins un tagad izradas ka Krievija nav nomirusi.Krievija modernize armiju un ar to pasaule nakas rekinaties.

  4. Akuņins: “Pašreizējā varas sistēma Krievijā ilgi nenoturēsies un valsts pāries uz demokrātiju.”
    – – – – – – – – – – – – –
    Krievijas Federācijā demokratija nav iespējama kamēr krieviem ir kolonijas.

  5. pasam draud dzives beigas-vecums….

Draugiem Facebook Twitter Google+