Kultūra
Māksla

Akuratera muzejā iemājojuši Lutera draudzes mākslinieku darbi 0

Publicitātes attēls

Jāņa Akuratera muzeja tradīcija – aicināt ciemos Rīgas Lutera draudzes māksliniekus – saglabājusies arī pēc muzeja restaurācijas, LA.lv uzzināja muzejā. Jau 15 gadu šādas izstādes notiek vienā telpā – mājas Gaišajā salonā, un tagad tajā ir arī pilnībā atjaunots Akuratera gleznu salona interjers un iekārtota dzejniekam piederējušo gleznu izstāde.

Šogad mākslinieki izvēlējās muzejā atsevišķas vietas, plaknes un galdiņus, kur svētku priekam novietoja savus mākslas darbus. Māras Kalnišķes keramika apskatāma uz kamīna, uz bufetes – Helmūta Āķa metālā un stiklā veidotie svečturi. Tekstilmāksliniece Liene Ratnika bija tik sajūsmināta par Jāņa Akuratera Vannas istabu, ka iekārtoja šo vietu trīs mākslas darbiem – tekstilijām, kurām dots nosaukums “Bēgšana uz Norvēģiju” un kuras iedvesmojis fakts, ka Jānis Akuraters bija spiests bēgt uz Norvēģiju, lai izglābtos no cariskās Krievijas varas īstenotajām represijām pēc 1905. gada revolūcijas. Arī Māras Kalnišķes zilā māla vāzes “Jūras rudzi” ar glazūru kā zeltots rudzu lauks atrada īsto vietu vannas istabā.

Daigas Ažes sīkplastikas darbi “Putni” un “Sieviete-sargātāja” skatāmi uz Laimas Akurateres sekretera. Gleznotājai Baibai Ūlandei Laimas Akurateres istabā atvēlēts muzeja molberts, no kura glezna “Dzimšanas diena” sarunāsies ar tur esošajiem Laimas Akurateres zīmējumiem. Dinas Kopštālas dizaina mākslas darbs “Katapults”, kas veidots no trauslām koka brusītēm, novietots uz baltā galdiņa Gaišajā salonā.

Izstāde apskatāma mēnesi, vērīgiem muzeja apmeklētājiem tās būs reizē mākslas medības un baudījums.

LA.lv