×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Akustiskās mūzikas festivāls “Sudraba kaija” svin piekto gadskārtu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Flame and The Rolltones".

No 3. līdz 5. jūnijam Liepupē norisināsies akustiskās mūzikas festivāls “Sudraba kaija”, kas šogad svin piekto dzimšanas dienu. Pirmoreiz festivāls piedāvās baudīt Latvijas un Igaunijas mākslinieku uzstāšanos uz divām skatuvēm – Salacgrīvas novada un Liepupes pilskalna skatuves. Klausītājus priecēs gan mākslinieki, kuriem raksturīgs akustisks skanējums, gan tādi, kuri akustiski muzicē visai reti.

Akustiskās mūzikas festivāla idejas pamatā ir akustiskās muzicēšanas stila popularizēšana un saglabāšana, atgriežoties pie dabiskā. “Tas ir pirmais un pagaidām vienīgais festivāls Latvijā un Baltijā, kurš vienuviet pulcē dažādu mūzikas žanru kolektīvus no folkloras kopām līdz džeza un alternatīvā roka grupām, kuras var, prot un vēlas muzicēt akustiski,” uzsver festivāla rīkotājs Andris Zunde. Par festivāla patronu un konkursa žūrijas priekšsēdētāju kļuvis pazīstamais komponists un mūziķis Valts Pūce.

Festivāla ievadā 3. jūnijā Liepupes tautas namā norisināsies akustisko grupu konkurss divās – tautas mūzikas un populārās mūzikas – kategorijās, uzvarētājiem tiks naudas balvas. Papildus kāda no tautas mūzikas grupām iegūs tiesības ierakstam profesionālā skaņu ierakstu studijā. Speciālā balva populārās mūzikas grupām – iespēja uzstāties uz festivāla “Positivus” skatuves. Konkursa klausītājus priecēs mutes harmoniku ansamblis “Piccolo Harmonica” no Pērnavas.

Festivāla otrajā, centrālajā, dienā 4. jūnijā Liepupes pilskalnā norisināsies akustiskie koncerti uz divām skatuvēm. Festivāla piecu gadu jubilejas koncertu atklāj Liepupes vīru ansamblis, kura dalībnieki bija iniciatori šī akustiskās mūzikas festivāla tapšanai un uzņēmušies rūpes par tā organizēšanu. Vīru sniegumu papildinās kapela “Ieviņas”. Tās arsenālā – Latvijā izzūdošā instrumenta – klēpja ermoņikas, tautā sauktas par “ieviņām”, – pārvaldītāji. Uz pilskalna skatuves uzstāsies arī senās mūzikas ansamblis “Ludus”, apvienība “Bitīt’ matos”, pagājušā gada festivāla konkursa laureāti tautas mūzikas kategorijā – folkloras kopa “Putni”, kā arī kapela “Hāgenskalna muzikanti”.

Tikmēr uz Salacgrīvas novada skatuves kāps grupa “Flame and The Rolltones”, kura nule laidusi klajā debijas albumu. Apvienība ir vieni no nedaudzajiem tā dēvētā “Americana” žanra vēstnešiem Latvijā. Turpat arī populārais latviešu dziesminieks Goran Gora, kurš festivālā uzstāsies kopā ar pavadošo mūziķu sastāvu. Festivālā “Sudraba kaija” atgriežas savulaik populārā latviešu koledžroka grupa “Double Faced Eals” – puiši jau parādījuši, ka var aizraut publiku, arī muzicējot akustiski. Starp festivāla viesiem arī šā gada Eirovīzijas atlases konkursa “Supernova” finālisti – duets “My Radiant U”, kas radies, Ilzei un Jānim dzīvojot, sacerot dziesmas un muzicējot Nīderlandē. Uz Salacgrīvas novada skatuves arī rīdzinieki “The Citizens LV” un grupa “Audiokvartāls”.

Skatītājus priecēs arī Lorete Medne – dziedātāja, mūzikas un dziesmu tekstu autore, kura uzstājas kopā ar Ritvaru Garozu (taustiņinstrumenti), Kristianu Priekuli (kontrabass) un Arti Orubu (bungas).

Ievērības cienīgs ir arī Ventspils trio “Voice of instruments”. Ansambļa muzikālajā valodā apvienojas mūsdienu ritma un 21. gadsimta akadēmiskās mūzikas elementi. Akustiskās mūzikas skaņas vakarā papildinās Jāņa Retenā tubu kvartets “Magic 4” – atraktīvā priekšnesumā dzirdēsim pasaulē pazīstamu skaņdarbu aranžējumus, kā arī oriģināldarbus tubu kvartetam.

Šā gada festivāla jaunums – akustiskās mūzikas festivālā elektroniskā mūzika, kas skanēs kopā ar akustiskajiem instrumentiem! Vienā projektā “3live Project” apvienojušies elektroniskās mūzikas dīdžejs [EX] Da Bass, trompetists Normunds Piesis un perkusionists Einārs Latiševs.

Festivāla noslēguma koncerts izskanēs 5. jūnijā Liepupes baznīcā. Koncertu ieskandinās ērģelniece Kristīne Adamaite, turpinās Normunds Ķietis un Inita Āboliņa, bet “Sudraba kaiju” noslēgs arfas projekts “Da Capo”.

 

Varbūt noder!!

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena (4. un 5. VI) – EUR 10.

Plašāka informācija: www.sudrabakaija.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+