Uncategorized

Al Bano jubilejas gads sākas Rīgā
0

Reklāmfoto

Jaunā gada ieskaņā Rīgā atgriežas daudzu itāliešu estrādes cienītāju iemīļotais dziedātājs Al Bano. Šajā reizē mūziķis aicina uz vērienīgu Jaungada lielkoncertu 5. janvārī “Arēnā Rīga”, kur ar itāliešu estrādes leģendu sadziedāsies arī jaunā latviešu dziedātāja Antra Stafecka. 


 

30 gadu karjeras laikā Al Bano saņēmis neskaitāmas atzinības un apbalvojumus, izdevis vairāk nekā četrus desmitus albumu, uzstājies kopā ar virkni slavenību – Plačido Domingo, “Rolling Stones”, Monseratu Kabaljē, spāņu flamenko ģitāristu Pako de Lusiju un daudziem citiem. Viņa ilgākā skatuves partnere gan bija kādreizējā dzīvesbiedre – Romīna Pauere, ar kuru skatuves gaitas vienoja turpat 30 gadus, līdz abi mūziķi šķīrās 1999. gadā.

Al Bano daudzus gadu desmitus bijis populārs ne tikai dzimtajā Itālijā, arī Vācijā – viņš bijis viens no estrādes dziedoņiem, kura kopā ar R. Paueri dziedātās dziesmas nonāca arī aiz padomju dzelzs priekškara – „Felicita” un “Sharazan” zināja katra padomju mājsaimniece. Pēc padomju lielvalsts krišanas Al Bano Latviju apciemojis itin bieži – gan koncertējot, gan privātā kārtā.

Pašlaik Al Bano, īstajā vārdā Albano Karizi, turpina koncertēt visā pasaulē, mīlestības balādes tagad kopā ar tēvu izdzied viņa un Paueres meita Romīna Karizi (42). Šajā reizē koncertā Rīgā viņu aizstās jaunā latviešu dziedātāja Antra Stafecka, kura ieguva plašāku atpazīstamību, piedaloties dziedošo talantu šovā „OKartes skatuve”.

Kā stāsta dziedātājas pārstāvji, kopā ar Al Bano A. Stafecka uz skatuves izpildīšot trīs duetus, kas jaunajai māksliniecei esot īpašs izaicinājums – Antra itāļu valodu līdz šim nav mācījusies, tādēļ šobrīd gatavojoties koncertam, centīgi apgūst dziesmu tekstus.

Jāatzīmē, ka šī nav pirmā reize, kad dziedošais itālietis sadziedas ar latviešu mūziķiem – 2007. gadā dzimtās Itālijas leģendārajā konkursā Sanremo pilsētā Al Bano pieaicināja kādreizējās grupas „Cosmos” puišus, kopā pamanoties iegūt otro vietu prestižajā konkursā. Savukārt tepat Jūrmalā Al Bano sadziedājies arī ar latviešu dziedātāju Jāni Stībeli.

Iepriekšējo koncertu Rīgā Al Bano sniedza 2008. gadā, sieviešu dienā priecējot dāmas kopā ar citām itāliešu estrādes slavenībām. Rīgā dziedonis tika manīts arī pērn – ne tikai dziedot, bet arī atklājot savu vīna bāru „Felicita” – tajā arvien nobaudāmi Al Bano ģimenes uzņēmuma “Tenute Al Bano Carrisi” vīna darītavā radītie vīni, kas ieguvuši pasaules vīndaru, kā arī vīna baudītāju atzinību.

Kā pastāstīja koncerta rīkotāju pārstāve Svetlana Jevdokimova, šajā reizē Al Bano vizīte Rīgā būšot īsa – mūziķis mūsu galvaspilsētā ieradīšoties vien koncerta dienā, bet pēc koncerta mūziķis steigsies tālāk. Iemesls – šovasar viņam apritēs apaļi 70 un Rīgas koncerts būs apjomīgās jubilejas koncerttūres aizsākums – tieši Rīgas skatītājiem būs iespēja pirmajiem redzēt viņa svētku programmu, kurā skanēs mākslinieka populārākās dziesmas, kas padarīja dziedātāju slavenu visa pasaulē.

 

VARBŪT NODER

Pasākumu drīkst apmeklēt bez vecuma ierobežojuma.

Koncerta sākums – 19.00, ieeja no 18.00.

Biļešu cena – Ls 19 – 80, bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas.

Biļetes: “Biļešu servisa” tīklā, “Statoil” un “Reklamarket” kasēs.

 

 

LA.lv