×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2016
Drukāt

“Al Oaeda” kaujinieku uzbrukumā viesnīcai Burkinafaso galvaspilsētā 23 nogalinātie no 18 valstīm

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ar teroristu tīklu “Al Qaeda” saistītu islāmistu kaujinieku uzbrukumā viesnīcai un restorānam Rietumāfrikas valsts Burkinafaso galvaspilsētā Vagadugu nogalināti vismaz 23 cilvēki no 18 valstīm, bet Burkinafaso valdības un Francijas spēku kopīgā operācijā atbrīvoti 126 ķīlnieki.

To sestdien, 16.janvārī, ziņu aģentūrai AFP atklāja drošības struktūru pārstāvis, kurš vēlējās palikt anonīms. Viņš piebilda, ka upuru skaits varētu pieaugt.

Anonīmais avots norādīja, ka četri džihādisti, tostarp divas sievietes, ir nogalinātas operācijā viesnīcā un restorānā. Piektais uzbrucējs varētu slēpties netālu esošajā bārā.

Uzbrukums četrzvaizgžņu viesnīcai “Splendid Hotel” sācies piektdien ap astoņiem vakarā. Kaujinieki aizdedzinājuši pie viesnīcas esošās automašīnas, iebrukuši viesnīcā un saņēmuši tajā ķīlniekus. Viesnīcā izcēlies ugunsgrēks, un liesmas apņēmušas arī tās galveno ieeju.

Burkinafaso valdības spēki kopā ar Francijas specvienību sestdienas naktī iegāja viesnīcā un sāka pretuzbrukumu, un ir atbrīvojuši 126 ķīlniekus, tostarp  Burkinafaso darba ministru Klemānu Savadogo, un 33 no atbrīvotajiem ir nogādāti slimnīcā, aģentūrai AFP pastāstīja Burkinafaso komunikāciju ministrs Remī Dandžinū. Francijas specvienība ir pastāvīgi dislocēta šajā Rietumāfrikas valstī.

Dandžinū apstiprināja, ka islāmistu uzbrukumā viesnīcai ir nogalinātie, taču sacīja, ka nezina upuru skaitu.

Vagadugu lielākās slimnīcas vadītājs teicis, ka uzbrukumā viesnīcai ir gājuši bojā 20 un ievainoti 15 cilvēki.

Noticis uzbrukums arī restorānam, kas atrodas pretī viesnīcai, un tā darbinieks telefoniski pastāstīja, ka tajā nogalināti vairāki cilvēki, taču nevarēja nosaukt precīzu nogalināto skaitu. Vēlāk Burkinafaso iekšlietu ministrs Simons Kompaore aģentūrai AFP teica, ka ugunsdzēsēji uz restorāna terases redzējuši desmit līķus.

Kompaore arī sacīja, ka viesnīcas atbrīvošanas operācija nav noslēgusies un nav precīzu ziņu ne par kopējo bojāgājušo skaitu, ne ķīlnieku skaitu, ne uzbrucēju skaitu.

Vēlāk Kompaore paziņoja, ka “uzbrukumi viesnīcai “Splendid Hotel” un [pretējā ielas pusē esošajam restorānam] “Cappuccino” ir beigušies. Tomēr uzbrukums turpinās viesnīcā “Hotel Ybi””, kas atrodas blakus “Splendid Hotel”.

Par uzbrukumu viesnīcai uzņēmies grupējums “”Al Qaeda” islāmiskajā Magrebā”, paziņoja ASV bāzētā islāmistu interneta vietņu novērošanas organizācija SITE.

Internetā izplatītajā “”Al Qaeda” islāmiskajā Magrebā” paziņojumā teikts, ka “brāļu modžahedi” no šī grupējuma “iebrukuši vienas no Burkinafaso galvaspilsētas lielākajām viesnīcām restorānā, tagad ir [tur] nostiprinājušies, un sadursmes ar reliģijas ienaidniekiem turpinās”.

Pēc SITE rīcībā esošās informācijas, uzbrucēji ir no Burkinafaso kaimiņvalstī Mali bāzētā grupējuma “Al Murabitun” (“Sargi”), kas ir “”Al Qaeda” islāmiskajā Magrebā” atzars un kura līderis ir Mohtars Belmohtars.

Kāds aculiecinieks pastāstīja, ka redzējis četrus uzbrucējus, kas bijuši arābi vai baltādainie, un kam galvās bijuši turbāni.

Francijas nacionālās aviokompānijas “Air France” lidmašīna, kas bijusi ceļā no Parīzes uz Vagadugu, novirzīta uz Burkinafaso kaimiņvalsti Nigēru.

Viesnīcā “Splendid Hotel”, kurā ir 147 numuri, bieži apmetas ANO darbinieki.

“”Al Qaeda” islāmiskajā Magrebā” arī uzņēmās atbildību par 20. novembrī notikušo uzbrukumu viesnīcai “Radisson  Blu” Mali galvaspilsētā  Bamako, kurā  tika nogalināti 20 cilvēki, tai skaitā 14 ārvalstnieki.

Pēdējā laikā pasaulē ir pastiprinājušies islāmistu teroristu uzbrukumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+