×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. septembris, 2012
Drukāt

“Al Qaeda” aicina nogalināt ASV vēstniekus

Foto - AFPFoto - AFP

Starptautiskā teroristu organizāciju tīkla “Al Qaeda” Ziemeļāfrikas atzars mudinājis musulmaņus uzbrukt ASV vēstniecībām islāma valstīs un nogalināt amerikāņu vēstniekus, šādi protestējot pret Savienotajās Valstīs uzņemto antiislāmisko filmu “Musulmaņu nevainība”.

“Mēs aicinām islāma jaunatni sekot Bengāzī lauvu piemēram, noraujot amerikāņu karogus, kas mūsu galvaspilsētās plīvo virs visām viņu vēstniecībām,” teikts organizācijas “Al Qaeda islāma Magrebā” paziņojumā. Organizācija mudina cilvēkus “dedzināt karogus, mīdīt tos kājām, nogalināt ASV vēstniekus un pārstāvjus, vai arī izraidīt viņus un attīrīt mūsu zemi no viņu neķītrības, godinot cilvēces vislabāko, tas ir, pravieti Muhamedu”. Džihādistu grupējuma paziņojums tapis 15. septembrī – dažas dienas pēc tam, kad vairākās Tuvo Austrumu valstīs jau bija izraisījušies pirmie protesti pret antiislāmisko filmu.

Mazbudžeta filmā “Musulmaņu nevainība”, kuras producenti esot neliela ekstrēmu kristiešu grupa, musulmaņi attēloti kā amorāli un vardarbīgi ļaudis. Tajā izsmiets pravietis Muhameds un skartas pedofilijas un homoseksualitātes tēmas. Pravietis attēlots guļam ar sievietēm, viņš izsakās par bērnu slepkavošanu un ēzeli dēvē par “musulmaņu pirmo dzīvnieku”. Kopš 11. septembra protesti pret filmu notikuši vismaz 20 valstīs, un tajos dzīvību zaudējuši ap 30 cilvēku, bet vēl vairāki desmiti ievainoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+