×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

“Al Qaeda” atjauno draudus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Starptautiskās islāma teroristu organizācijas “Al Qaeda” kaujinieki grupējuma lapā internetā nākuši klajā ar jauniem draudiem veikt “šokējošus uzbrukumus” ASV un Rietumiem. 


 

Džihādisti draud ASV un Francijai

Draudīgais brīdinājums ar nākotnē plānoto triecienu karti izvietots interneta vietnē “Ansar Al-Mujahideen”, solot atbalstīt džihādu (svēto karu) ar spalvu un zobenu, raksta avīze “The Washington Times”. “Nākamie “Al Qaeda” triecieni ar Dieva visvarenību būs neticīgo zemes sirdī Amerikā, kā arī Francijā, Dānijā un citās Eiropas valstīs, kas palīdz Francijai, un citās vietās, par ko “Al Qaeda” paziņos citā laikā. Uzbrukumi būs spēcīgi, draudīgi, satricinoši un briesmīgi,” teikts paziņojumā, atzīmē “WT”. Kā uzbrukumu veikšanas metodes nosauktas “grupu un vientuļu vilku operācijas, kā arī automobiļos ievietotu spridzekļu lietošana”. “Visas operācijas tiks ierakstītas videolentē un publiskotas attiecīgā laikā. Lai Francija un tās palīgi sagatavojas, jo tas būs ilgs novājināšanas karš,” draud džihādisti. Atsauce uz Franciju šķiet saistīta ar grupējuma plāniem atriebties par Francijas vadīto spēku triecieniem Mali ziemeļos, lai padzītu “Al Qaeda” teroristus no šīs Ziemeļāfrikas valsts.

Analītiķi atzīmē, ka interneta vietne “Ansar Al-Mujahideen” ir labi pazīstams džihādistu forums, kura agrāk publiskotā informācija par “Al Qaeda” un tās atzaru plāniem izrādījusies ticama.

ASV veiktās pretterorisma operācijas pēdējos desmit gados nav devušas “Al Qaeda” iespēju veikt lielus uzbrukumus, taču ASV amatpersonas brīdina, ka grupējums joprojām ir bīstams, lai gan vairāki tā reģionālie vadoņi ir nogalināti bezpilota lidaparātu triecienos un īpašās operācijās.

Džihādistu izteiktos jaunos draudus ASV valdība uzņēmusi nopietni. “Ekstrēmisti regulāri izsaka draudus internetā,” intervijā laikrakstam “WT”, kam ir sakari Pentagona aprindās, teica ASV administrācijas pārstāvis. “Kārtējais drauds nav īpaši neparasts, taču, protams, jāuzņem nopietni.”

 

“Vanagi” pret 
”balodi” Pentagonā

Atvaļinātie augstākie virsnieki, kas pārstāv ASV politiskā spektra dažādus spārnus, vakar iesaistījās asā viedokļu sadursmē Senāta bruņoto spēku komitejā, apspriežot bijušā senatora Čaka Heigela atbilstību aizsardzības ministra amatam. Konservatīvā spārna pārstāvji uzskata, ka Heigelu nevajadzētu apstiprināt Pentagona vadītāja amatā, jo viņš esot “maigs” pret Irānu, “naidīgs” pret Izraēlu un atbalstot ASV bruņoto spēku un kodolarsenāla samazināšanu. Liberāļu ieskatā par drosmi apbalvotais Vjetnamas kara veterāns būs apņēmīgs vadītājs, kura mērenība un līdzsvarotība nestabilos laikos būtu ļoti noderīga Pentagona vadītāja amatā. Kā atzīmē militārie eksperti, balsu sadalījums Senāta bruņoto spēku komitejā varētu liecināt par “vanagu” un “baložu” spēku samēru un ietekmi uz ASV ārpolitisko kursu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+