×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

“Al Qaeda” līderis aicina uz uzbrukumiem un ekonomisku boikotu pret ASV

AFP/LETAAFP/LETA

Starptautiskā teroristu tīkla “Al Qaeda” līderis Aimans al Zavahiri ceturtdien aicināja veikt uzbrukumus un īstenot ekonomisku boikotu pret ASV.

 

Zavahiri izteica šos aicinājumus runā, ar kuru tika atzīmēta 2001.gada 11.septembra teroraktu 12.gadskārta. 72 minūšu garās runas kopsavilkumu un tās izvilkumus angļu valodā publiskoja ASV organizācija “SITE Intelligence Group”, kura novēro islāmistu interneta vietņu saturu.

Zavahiri runa parādījās džihādistu forumos dienu pēc tam, kad ASV notika ceremonijas 2001.gada 11.septembra teroraktos nogalināto apmēram 3000 cilvēku piemiņai.

“Mums vajadzētu izraisīt Amerikas ekonomisku noasiņošanu, provocējot to turpināt savus plašos tēriņus par drošību, jo Amerikas vājais punkts ir tās ekonomika, kura jau ir sākusi ļodzīties militāro un drošības tēriņu dēļ,” teikts Zavahiri runā.

“Amerikas turēšana spriedzē un nojautās maksā tikai dažus izkliedētus uzbrukumus šur un tur; tas nozīmē – tā kā mēs sakāvām to bandu karadarbībā Somālijā, Jemenā, Irākā un Afganistānā, mums vajadzētu sekot ar šo karu tās pašas zemē,” piebilda Zavahiri.

Zavahiri arī aicināja džihādistus kara pārņemtajā Sīrijā nesadarboties ar neislāmistiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+