×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2012
Drukāt

“Al Qaeda” līderis videovēstījumā aicina musulmaņus nolaupīt rietumniekus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Starptautiskās teroristu organizācijas “Al Qaeda” līderis Aimans az Zavahiri (attēlā) jaunā videovēstījumā aicina ēģiptiešus atsākt revolūciju, lai panāktu šariata likumu ieviešanu, kā arī mudina musulmaņus nolaupīt rietumniekus, ziņo ASV organizācija “SITE Intelligence”, kas nodarbojas ar ekstrēmistu tīmekļa aktivitāšu uzraudzību.

Savā vēstījumā Zavahiri arī vēršas pret ASV prezidentu Baraku Obamu, nodēvējot viņu par “profesionālu meli” un pieprasot atzīt sakāvi Irākā, Afganistānā un Ziemeļāfrikā.

Viņš tāpat kritizē jauno Ēģiptes valdību, kuru vada prezidents no Musulmaņu brālības, nodēvējot to par korumpētu, kā arī paziņo, ka Ēģiptē notiek cīņa starp laicīgo minoritāti un musulmaņiem, kas vēlas šariata likumu ieviešanu.

Pēc Zavahiri teiktā, “obligāts pienākums ikvienam musulmanim” ir atbrīvot aklo ēģiptiešu šeihu Omaru Abdelrahmanu, kurš atrodas cietumā ASV saistībā ar 1993.gadā Pasaules Tirdzniecības centrā Ņujorkā notikušo bumbas sprādzienu, kas nogalināja sešus un ievainoja vairāk nekā tūkstoti cilvēku. Tāpat musulmaņiem jāpanāk Gvantanamo cietumnieku atbrīvošanu.

“Es aicinu musulmaņus sagūstīt to valstu pilsoņus, kas izvērsušas karu pret musulmaņiem,” saka Zavahiri. “Mūsu gūstekņi vai šeihs Omars Abdelrahmans netiks atbrīvoti kā vien tikai ar spēku, jo tā ir vienīgā valoda, ko viņi saprot.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+