×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Aļaskas līcī atrod Japānas cunami aizskalotu skolnieka futbolbumbu

bumba

Japānas skolnieks atguvis savu pērn martā zemestrīcē un cunami pazaudēto futbolbumbu, kas tika atrasta Aļaskas līča salā.

16 gadus vecais Misaki Murakami pērn 11. martā zaudēja mājas un visu, kas tajās atradās, kad milzīgie cunami viļņi vēlās pāri Rikuzentakatas pilsētai Japānas ziemeļaustrumos. Tomēr tagad viņš, pateicoties acīgam klaidonim, kas dzīvo Aļaskas līcī, atgūs savu futbolbumbu, kas identificēta pēc uz tās uzrakstītajiem bijušo skolasbiedru laba vēlējumiem. “Esmu ļoti pateicīgs, jo līdz šim nebiju atradis neko, kas man piederēja,” jaunietis teica raidsabiedrībai TBS.

ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras administrācija (NOAA) informēja, ka vērīgs klaidonis, kuru Japānas plašsaziņas līdzekļi identificē kā 51 gadu veco Deividu Beksteru, bumbu ieraudzījis Aļaskas līča Midltolnas salā. “Uz futbola bumbas ir iespiests skolas nosaukums, un viņa sieva (japāniete) mācēja izlasīt uzrakstīto un atrast skolu,” klāstīja NOAA. “Šī varētu būt viena no pirmajām iespējām pēc 2011. gada marta cunami, kad kāda no Japānas aizskalota lieta tiek identificēta un patiešām atdota tās iepriekšējam īpašniekam.” Šā gada sākumā ASV krasta apsardze atklāja 65 metrus garu zvejas kuģi, kas cunami laikā bija pietauvojusies pie Japānas krastiem.

Pirms gada 11. martā notikušajā zemestrīcē, kuras stiprums bija deviņas balles pēc Rihtera skalas, un tai sekojošajā cunami gāja bojā 15 854 cilvēki, 9677 cilvēki tika ievainoti un 3155 joprojām ir pazuduši bez vēsts. 129 107 ēkas tika pilnībā sagrautas un vēl vairākiem simtiem tūkstošiem ēku tika nodarīti postījumi. Zemestrīce arī izraisīja radiācijas noplūdi Fukusimas 1. atomelektrostacijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+