×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Alberta Pauliņa “Klusā pasaule”

paulins073

No šodienas līdz 7. martam galerijā “Pegazs”, Rīgā skatāma mākslinieka Alberta Pauliņa darbu izstāde “Klusā pasaule”.

Mākslinieka Alberta Pauliņa vārds mākslas pazinēju vidū ir labi zināms, viņa darbība vienmēr ir raisījusi interesi. A.Pauliņu varam uzskatīt par Tukuma muzeja dibinātāja, gleznotāja Leonīda Āriņa tradīciju turpinātāju mākslā.
Lūkojoties A. Pauliņa gleznās pasaule uzplaukst kā krāšņs zieds, temperamentīgā krāsu spēle un mīlestības pilnā aizrautība ir vadījusi mākslinieka roku gan ainavās, gan kluso dabu un ziedu gleznojumos. Viņa idejas uzplaukušas uz audekla ar spēcīgu, vīrišķīgu triepienu, brīnumaini maigi, romantiskā dejā. A. Pauliņš ar izstādi galerijā Pegazs uzsāk sava 65. dzīves gada jubilejas izstāžu parādi. Mākslinieks ar savu  spilgto koloristiku un  neparasto dabas redzējumu ieņem īpašu vietu Latvijas mākslā.
Kā saka pats A. Pauliņš: “Es spēju saprast cilvēkus tikai tad, kad gleznoju. Kad negleznoju, es dodos tuksnesī (tas tuksnesis ir tāds īpašs garīgais stāvoklis jeb vienatne ar sevi), lai atgūtu līdzsvaru. Vientulībā dzimst idejas un klusums gūst atveidu iztēlē. Līdz viss pārtop gleznā.”

Mākslinieks A.Pauliņš dzimis 1948. gada 22. augustā Krāslavas rajona Asūnes ciemā. Mākslas pamatus apguvis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1966.−1970.), beidzot Koktēlniecības nodaļu. Strādājot Tukumā kino reklāmas jomā, pamazām sagatavojies glezniecības studijām. Mācījies Valsts Mākslas akadēmijā (1976.−1982.), tur beidzot Glezniecības nodaļu ar diplomdarbu ”Jaunais ceļš”. Par saviem labākajiem pedagogiem uzskata māksliniekus E. Iltneru, K. Ubānu, B. Bērziņu, vēlākajos gados arī L. Āriņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+