Kultūra
Mūzika

Albumā un koncertzālēs atgriežas uzvedums bērniem Vilkam tāda dvēselīt’0

Publicitātes foto

Nāk klajā mūzikas albums bērniem – “Vilkam tāda dvēselīt’” – izdevniecības “Musica Baltica” veidots albums, kura materiāls radīts šogad jūlijā notikušajiem bērnu vokālo ansambļu koncertiem Dailes teātrī Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku programmas ietvaros, informē Kaspars Zaviļeiskis.

Projekts “Vilkam tāda dvēselīt’” ir neparasts ar to, ka tā mākslinieciskā vadītāja Sanita Sējāne jauno bērnu dziesmu radīšanu uzticēja mūziķiem/komponistiem, kuri savus lielākos panākumus guvuši neakadēmiskās mūzikas sfērā – grupas “Instrumenti” dalībniekam un dažādu citu projektu producentam Reinim Sējānam un viņa brālēnam, projektu “Dabas koncertzāle” un “Brīnumskapis” dalībniekam Andrim Sējānam. Abi gan komponējuši skaņdarbus arī Latvijas akadēmiskās mūzikas kolektīviem, Latvijas Radio kori, Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” un Liepājas Simfonisko orķestri ieskaitot.

Jaunā albuma dziesmu versijas tapušas pērnā gada nogalē, kad tās tika izsūtītas 12 Latvijas labākajiem bērnu vokālajiem ansambļiem no Rīgas, Ventspils, Lielvārdes, Daugavpils, Valmieras, Balviem, Līvāniem, Limbažiem un Ogres, laikus sākot gatavoties lielajam Dziesmu svētku notikumam. Muzikālais materiāls ir jaunums Latvijas bērnu vokālo ansambļu nozarē, jo autori īpaši piestrādājuši pie dziesmu mūsdienīga skanējuma un to atskaņojums pieprasa laikmetīgus risinājumus.

Paralēli “dzīvajam” instrumentālā pavadījuma skanējumam tiek izmantota arī elektronika, kā rezultātā skanējums bērnu vokālo ansambļu izpildījumā variē no simfoniskā orķestra līdz rokgrupas skanējumam.

“Projekta pamatideja balstīta uz to, lai pašiem bērniem ir prieks un azarts dziedāt un lai viņi neapmeklētu ansambļu mēģinājumus tikai tādēļ, ka “mamma tā liek”,” norāda Zaviļeiskis. Tomēr albuma dziesmas vokāli tehniskajā ziņā ir gana sarežģītas, un bērnu ansambļi dzied gan unisonā, gan pat piecbalsīgi. Projekta veidotāji ir pārliecināti, ka šis ir īstais veids kā latviešu mūzikai nezaudēt tās izpildītājus arī nākotnē.

Mūzika tiek izpildīta atbilstoši Ingas Cipes radītajam programmas uzveduma scenārijam un Sanitas Sējānes un Ingas Cipes veidotajai horeogrāfijai. Programmu “Vilkam tāda dvēselīt’” jau drīzumā būs iespējams vēlreiz noklausīties un noskatīties klātienē koncertizpildījumā 10. novembrī VEF kultūras pilī Rīgā. Koncerti notiks arī 31. janvārī Vidzemes koncertzālē Cēsīs, 12. februārī Latgales vēstniecībā “GORS” Rēzeknē un 21. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā.

Albums noklausāms kompaktdiskā un pieejams arī mūzikas straumēšanas servisos. Paralēli mūzikas albumam izdota arī “Vilkam tāda dvēselīt’” dziesmu grāmata, iegādājamas arī jaunā albuma dziesmu fonogrammas bērnu ansambļu vajadzībām.

LA.lv