×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Alda Kises misija – nodot klausītajiem dziesmu


ReklāmfotoReklāmfoto

Aldis Kise ir viens no pieredzējušākajiem Latgales puses mūziķiem, kas neskaitāmas reizes kopā ar mūzikas kolēģiem uzstājies “Latvijas šlāgeraptaujā”. Šoruden viņš pirmo reizi klausītājiem izpilda solo dziesmu “Skaista vienkāršība”, ko sarakstījis Andris Eriņš no “Dricānu dominantes”.

“Ar dziesmu “Skaistā vienkāršība” pirmoreiz piedalos aptaujā kā solists. Kad manā redzeslokā nonāca šī Andra Eriņa dziesma, uzreiz sapratu, ka tā man ir ļoti tuva un gribu to dziedāt. Tā būtu “Dricānu dominantes” repertuārā, ja vien tematika tik ļoti neparedzētu vīrieša solo izpildījumu. Nebija pašmērķis startēt aptaujā kā solistam, drīzāk – misija nodot klausītājiem šo fantastisko dziesmu,” nosaka Aldis.

Aicināju Aldi atcerēties, kad viņam bija pirmā uzstāšanās “Latvijas šlāgeraptaujā”. “Pirmo reizi “Latvijas šlāgeraptaujā” piedalījos ar “Dricānu dominanti” 2006. gadā. Tā bija viena no skaistajām Andra Eriņa dziesmām “Komer mes Latgolā”. Bet, ja runājam par manu pirmo uzstāšanos vispār, tad 13 gadu vecumā biju muzikants kaimiņa kāzās,” smaidot stāsta Aldis. Viņš muzicējis kopā ar daudziem Latgales mūziķiem. “Esmu muzicējis kopā ar “Dricānu dominanti”, grupām “Ginc & Es”, “Marchello”, esmu palīdzējis Tihovsku ģimenei, taču pirmā uzstāšanās Šlāgeraptaujas finālā Ventspilī bija ar muzikālo teātri “Baltie lāči”. Nu jau esmu arī grupas “Baltie lāči” sastāvā,” atklāj Aldis un piebilst, ka “grupas atrod un paaicina mani, bet nekur tālu nav jāmeklē – visi esam draugi un paziņas, darbojamies līdzās”. Ja jau tik daudz reizes ir kāpts uz šlāgermūzikas skatuves, tad noteikti ir saņemtas arī daudzas balvas. Aldis cenšas atcerēties: “2010. gadā ar muzikālo teātri “Baltie lāči” 3. vieta finālā, 2012. gadā ar grupu “Ginc & Es” 3. vieta, 2013. gadā ar “Dricānu dominanti” 3. vieta un “Ginc & Es” 2. vieta. 2014. gadā 1. vieta grupai “Ginc & Es”. No tām sezonu starpposmos 1. vietas saņēma dziesmas “Siltajām dvēselēm” un “Pededzes krasti”.” Iespaidīgais saraksts runā pats par sevi. Kur slēpjas Latgales mūziķu popularitāte? “Tā ir sirsnība, vienkāršība, patiesums, dabiskums – to visu mēs ieliekam mūzikā, ko izpildām. Taču visa pamatā ir mūsu senču iekoptās tradīcijas muzicēt un dziedāt, kā arī milzīgs latgaliešu patriotisms. Tas viss kopā, iespējams, ir Latgales mūziķu fenomens,” ilgi nedomājot, atklāj Aldis.

Aldim tuva ir arī garīgā mūzika. Viņš tuvākajā laikā plāno ierakstīt vēl pāris dziesmas šajā žanrā. Tās varēs noklausīties “draugiem.lv” mūzikas sadaļā – Aldis Kise, kā arī atbilstošās radiostacijās. Šlāgermūzikā, viņš atzīstas, kā solistam nekas jauns pagaidām nav iecerēts un piebilst: “Tiklīdz radīsies kāda dziesma, kas mani uzrunās, un jutīšu, ka spēju to nodot klausītājiem, jūs to dzirdēsiet! Tagad pamatā mana darbība saistās ar grupu “Baltie lāči”, kurai rudenī plānota koncerttūre kopā ar Jāni Jarānu. Kā līdz šim turpināšu koncertēt un ierakstīt jaunas dziesmas kopā ar “Dricānu dominanti”, kā arī spēlēšu jautras ballītes gan viens pats, gan ar “Baltajiem lāčiem” un “Ginc & Es”.” Tā savu radošo darbošanos īsi noraksturo Aldis.

Pēc visa šo radošo darbu, projektu uzskaitījuma neatturējos un Aldim pavaicāju, vai Latvijā ir viegli būt mūziķim. “Pa dienu mana mūziķa dzīve lielā mērā saistās ar klasisko mūziku – spēlēju fagotu simfoniskajā orķestrī, strādāju mūzikas skolā, kur esmu pūšamo instrumentu spēles pedagogs, kā arī vadu savu pūtēju orķestri. Bet brīvdienu vakaros un naktīs koncertēju un spēlēju ballītes. Man patīk! Ja patīk, tad ir viegli! Latvijā? Var sēdēt un žēloties, bet var iet uz priekšu un priecāties par to, kas ir. Es eju uz priekšu,” nopietni nosaka Aldis.

Festivālu un zaļumbaļļu laiks šajā gadā aizvadīts, bet Aldis aicina neskumt, jo tagad ir laiks apbraukāt kultūras namus ar koncertiem un siltām rudens ballītēm. Taču lielākais pasākumus, kurā Aldi varēs skatīt un klausīties, ir “Latvijas šlāgeraptauja”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+