Foto – Valdis Ilzēns

“Aldara” vēsturiskā alus darītava darbu sāks martā 0

AS “Aldara” vēsturiskā alus darītava saņēmusi jaunās iekārtas ekskluzīvo alus šķirņu darīšanai. Paredzams, ka brūvēšana vēsturiskajā alus darītavā sāksies martā, bet pirmās ekskluzīvās alus šķirnes pie alus cienītājiem nonāks maijā. Jaunajās iekārtās investēti 1,3 miljoni eiro, liecina “Aldara” sniegtā informācija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

“Šobrīd esam iegājuši finiša taisnē, lai jau drīzumā alus cienītājiem piedāvātu jaunas ekskluzīvās alus šķirnes. Kopumā sabrūvējām vairāk nekā 30 dažādus alus šķirņu paraugus, no kuriem alus cienītāji degustācijās izvēlējās tikai trīs labākās. Tā kā vēsturiskās alus darītavas darba atsākšana mums ir vēsturisks notikums, līdzīgi kā 1937. gadā, kad tautas balsojumā tika izvēlēti nosaukumi vēsturiskajā alus darītavā darinātajām alus šķirnēm “Gaišputis” un “Tumšlāse”, arī šoreiz alus cienītājus aicināsim izvēlēties atbilstošāko nosaukumu jaunajām alus šķirnēm. Esam iecerējuši, ka vismaz trīs jaunas ekskluzīvās alus šķirnes, kas brūvētas vēsturiskajā darītavā, pie alus mīļotājiem nonāks jau vasaras sākumā,” atklāj “Aldara” alus meistars Valdis Čunka.

“Aldara” vēsturiskajā alus darītavā alu pildīs 0,5 litru un 0,33 litru tilpuma stikla pudelēs, kā arī mucās. Šī būs īpaša alus darītava, jo brūvēšanas un pildīšanas procesā lielākoties izmantos roku darbu. Uz vēsturisko alus brūzi pārceļos arī iecienītākās līdzšinējās “Aldara” alus šķirnes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ekskluzīvo alus šķirņu brūvēšanā “Aldaris” iecerējis izmantot Latvijas alus iesalu. Šobrīd alus ražotājs gaida pirmo Latvijas iesala izmēģinājuma partiju, lai pārliecinātos par tās augsto kvalitāti. Tādējādi uzņēmums var kļūt par pirmo alus darītavu, kas pēc daudzu gadu pārtraukuma atsāks izmantot Latvijā ražotu iesalu.

Vēsturiskā alus darītava atradīsies tajā pašā ēkā, kurā meklējami “Aldara” pirmsākumi un atradās leģendārā alus darītava “Waldschlösschen” (Meža pils). Šajā ēkā atradīsies arī alus muzejs, un plānots, ka tas būs modernākais šāda tipa muzejs Baltijā.

Jau vēstīts, ka alus darītava AS “Aldaris” nolēmusi koncentrēties uz ekskluzīvo augstākās kvalitātes un “Premium” alus šķirņu brūvēšanu, tādēļ plastmasas pudeļu (PET) ražošanu paredzēts pārcelt ārpus Latvijas. Pārmaiņu rezultātā tiks izveidotas arī jaunas darbavietas, tomēr kopējais darbinieku skaits uzņēmumā samazināsies.