Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
17. februāris, 2014
Drukāt

“Aldara” vēsturiskā alus darītava darbu sāks martā

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

AS “Aldara” vēsturiskā alus darītava saņēmusi jaunās iekārtas ekskluzīvo alus šķirņu darīšanai. Paredzams, ka brūvēšana vēsturiskajā alus darītavā sāksies martā, bet pirmās ekskluzīvās alus šķirnes pie alus cienītājiem nonāks maijā. Jaunajās iekārtās investēti 1,3 miljoni eiro, liecina “Aldara” sniegtā informācija.

“Šobrīd esam iegājuši finiša taisnē, lai jau drīzumā alus cienītājiem piedāvātu jaunas ekskluzīvās alus šķirnes. Kopumā sabrūvējām vairāk nekā 30 dažādus alus šķirņu paraugus, no kuriem alus cienītāji degustācijās izvēlējās tikai trīs labākās. Tā kā vēsturiskās alus darītavas darba atsākšana mums ir vēsturisks notikums, līdzīgi kā 1937. gadā, kad tautas balsojumā tika izvēlēti nosaukumi vēsturiskajā alus darītavā darinātajām alus šķirnēm “Gaišputis” un “Tumšlāse”, arī šoreiz alus cienītājus aicināsim izvēlēties atbilstošāko nosaukumu jaunajām alus šķirnēm. Esam iecerējuši, ka vismaz trīs jaunas ekskluzīvās alus šķirnes, kas brūvētas vēsturiskajā darītavā, pie alus mīļotājiem nonāks jau vasaras sākumā,” atklāj “Aldara” alus meistars Valdis Čunka.

“Aldara” vēsturiskajā alus darītavā alu pildīs 0,5 litru un 0,33 litru tilpuma stikla pudelēs, kā arī mucās. Šī būs īpaša alus darītava, jo brūvēšanas un pildīšanas procesā lielākoties izmantos roku darbu. Uz vēsturisko alus brūzi pārceļos arī iecienītākās līdzšinējās “Aldara” alus šķirnes.

Ekskluzīvo alus šķirņu brūvēšanā “Aldaris” iecerējis izmantot Latvijas alus iesalu. Šobrīd alus ražotājs gaida pirmo Latvijas iesala izmēģinājuma partiju, lai pārliecinātos par tās augsto kvalitāti. Tādējādi uzņēmums var kļūt par pirmo alus darītavu, kas pēc daudzu gadu pārtraukuma atsāks izmantot Latvijā ražotu iesalu.

Vēsturiskā alus darītava atradīsies tajā pašā ēkā, kurā meklējami “Aldara” pirmsākumi un atradās leģendārā alus darītava “Waldschlösschen” (Meža pils). Šajā ēkā atradīsies arī alus muzejs, un plānots, ka tas būs modernākais šāda tipa muzejs Baltijā.

Jau vēstīts, ka alus darītava AS “Aldaris” nolēmusi koncentrēties uz ekskluzīvo augstākās kvalitātes un “Premium” alus šķirņu brūvēšanu, tādēļ plastmasas pudeļu (PET) ražošanu paredzēts pārcelt ārpus Latvijas. Pārmaiņu rezultātā tiks izveidotas arī jaunas darbavietas, tomēr kopējais darbinieku skaits uzņēmumā samazināsies.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+