Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
17. februāris, 2014
Drukāt

“Aldara” vēsturiskā alus darītava darbu sāks martā

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

AS “Aldara” vēsturiskā alus darītava saņēmusi jaunās iekārtas ekskluzīvo alus šķirņu darīšanai. Paredzams, ka brūvēšana vēsturiskajā alus darītavā sāksies martā, bet pirmās ekskluzīvās alus šķirnes pie alus cienītājiem nonāks maijā. Jaunajās iekārtās investēti 1,3 miljoni eiro, liecina “Aldara” sniegtā informācija.

“Šobrīd esam iegājuši finiša taisnē, lai jau drīzumā alus cienītājiem piedāvātu jaunas ekskluzīvās alus šķirnes. Kopumā sabrūvējām vairāk nekā 30 dažādus alus šķirņu paraugus, no kuriem alus cienītāji degustācijās izvēlējās tikai trīs labākās. Tā kā vēsturiskās alus darītavas darba atsākšana mums ir vēsturisks notikums, līdzīgi kā 1937. gadā, kad tautas balsojumā tika izvēlēti nosaukumi vēsturiskajā alus darītavā darinātajām alus šķirnēm “Gaišputis” un “Tumšlāse”, arī šoreiz alus cienītājus aicināsim izvēlēties atbilstošāko nosaukumu jaunajām alus šķirnēm. Esam iecerējuši, ka vismaz trīs jaunas ekskluzīvās alus šķirnes, kas brūvētas vēsturiskajā darītavā, pie alus mīļotājiem nonāks jau vasaras sākumā,” atklāj “Aldara” alus meistars Valdis Čunka.

“Aldara” vēsturiskajā alus darītavā alu pildīs 0,5 litru un 0,33 litru tilpuma stikla pudelēs, kā arī mucās. Šī būs īpaša alus darītava, jo brūvēšanas un pildīšanas procesā lielākoties izmantos roku darbu. Uz vēsturisko alus brūzi pārceļos arī iecienītākās līdzšinējās “Aldara” alus šķirnes.

Ekskluzīvo alus šķirņu brūvēšanā “Aldaris” iecerējis izmantot Latvijas alus iesalu. Šobrīd alus ražotājs gaida pirmo Latvijas iesala izmēģinājuma partiju, lai pārliecinātos par tās augsto kvalitāti. Tādējādi uzņēmums var kļūt par pirmo alus darītavu, kas pēc daudzu gadu pārtraukuma atsāks izmantot Latvijā ražotu iesalu.

Vēsturiskā alus darītava atradīsies tajā pašā ēkā, kurā meklējami “Aldara” pirmsākumi un atradās leģendārā alus darītava “Waldschlösschen” (Meža pils). Šajā ēkā atradīsies arī alus muzejs, un plānots, ka tas būs modernākais šāda tipa muzejs Baltijā.

Jau vēstīts, ka alus darītava AS “Aldaris” nolēmusi koncentrēties uz ekskluzīvo augstākās kvalitātes un “Premium” alus šķirņu brūvēšanu, tādēļ plastmasas pudeļu (PET) ražošanu paredzēts pārcelt ārpus Latvijas. Pārmaiņu rezultātā tiks izveidotas arī jaunas darbavietas, tomēr kopējais darbinieku skaits uzņēmumā samazināsies.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+