Laukos
Bizness

“Aldaris” darbinieku apmācībās šogad plāno ieguldīt līdz 100 000 eiro0

“Aldara” ēka. Foto – Timurs Subhankulovs

Uzņēmums AS “Aldaris” kā būtiskākās šā gada prioritātes definējis darbinieku izglītošanu un darba vides uzlabošanu, līdz ar to šajās jomās šogad plānots investēt līdz 100 000 eiro, informē uzņēmumā.

“Aldarī” strādā ap 200 darbinieku, no kuriem gandrīz 50% uzņēmumā strādā ilgāk par pieciem gadiem. Jaunākajam darbiniekam Aldarī ir 20 gadi, savukārt 22% no visiem darbiniekiem ir vecumā virs 50 gadiem. Vidējais darbinieka vecums uzņēmumā ir 38 gadi.

Darbiniekiem tiek rīkoti dažādi profesionālās attīstības un valodu kursi, ir iespēja piedalīties vietējās un starptautiskās apmācībās, kā arī tiek nodrošināti dažādi uzņēmuma iekšējie bonusi.

Tāpat šogad Aldara darbinieki piedalīsies “Alus vēstnešu” akadēmijā, kurā padziļināti izzinās alus brūvēšanas tehnoloģijas, starptautiskās kvalitātes prasības un normas, alus brūvēšanas vēsturi, pasaules tendences un alus lietošanas kultūras nianses.

Lai labāk saprastu darbinieku vēlmes un adekvāti novērtētu vadības sistēmas nepilnības, uzņēmumā tiek veikts darbinieku apmierinātības pētījums, pēc kura rezultātiem tiek izstrādāti turpmākie uzlabojumi. Balstoties uz 2017.gadā veikto pētījumu, 82% Aldara darbinieku lepojas būt piederīgi uzņēmumam, turklāt darbinieku lojalitātes rādītāji “Aldarim” ir par 2% augstāki nekā starptautiskā norma Ātrās aprites patēriņa preču sektorā.

Kā norāda uzņēmuma valdes locekle un “Carlsberg” grupas Baltijas reģiona Personāla direktore Sigita Ozola, darba vides uzlabošana un darbinieku izglītošana ir “Aldara” ilgtspējīgas attīstības pamats. “Mums ir spēcīga un konkurētspējīga darbinieku motivācijas programma, kas ietver dažādas finansiālas prēmijas, mentoringa iespējas un citus labumus,” atzina Ozola.

Viņa arī norādīja, ka “Aldaris” jau šobrīd ir viens no modernākajiem ražošanas uzņēmumiem Latvijā, kas jaupirms vairākiem gadiem pārgājis uz darbinieku pašapkalpošanās online portālu, kas ļauj gan ietaupīt darbinieku laiku, gan izvairīties no liekā papīra izmantošanas. Kopš 2017.gada decembra uzņēmuma darbinieki, kuru tiešajos pienākumos nav nepieciešama pilna laika klātbūtne darba vietā, var noteiktu dienu skaitu mēnesī strādāt no mājām.

Savukārt no 9.līdz 13. aprīlim “Aldaris” piedalās Prakse.lv rīkotajās Atvērto durvju dienās, tāpēc aicina jauniešus un studentus, kuri sasniegušus 18 gadu vecumu, apmeklēt izglītojošas ekskursijas un ieskatīties uzņēmuma ikdienā.

Jau ziņots, ka 2013.gadā “Aldaris” paziņoja par koncentrēšanos uz ekskluzīvo augstākās kvalitātes un “premium” alus šķirņu brūvēšanu vēsturiskajā alus darītavā, tādēļ plastmasas pudelēs jeb PET fasētā alus ražošana pārcelta ārpus Latvijas – uz “Carlsberg” grupas alus darītavām Lietuvā un Igaunijā. 2016.gadā “Aldaris” strādāja ar 25,857 miljonu eiro apgrozījumu un 3,178 eiro zaudējumiem.

“Aldaris” ir Dānijas alus ražotāja “Carlsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”.

LA.lv