×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

“Aldaris” jaunu šķirņu izstrādē piesaistīs alus mājražotājus

Foto: LETAFoto: LETA

"Aldara" trīs ekskluzīvo alus šķirņu prezentācijas pasākums, atklājot vēsturisko alus darītavu.

Lai veicinātu jaunu alus šķirņu izveidi, AS “Aldaris” izsludinājis konkursu alus mājražotājiem. Tajā tiks noteikta labākā jaunā šķirne, kuru ar tās autora un “Aldara” kopīgi izstrādāto etiķeti brūvēs uzņēmuma vēsturiskajā alus darītavā un izplatīs tirdzniecības vietās visā Latvijā, informēja uzņēmumā.

Pieteikties konkursam “Aldara brūža kauss” var ikviens interesents, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, iesniedzot degustācijai sava gaišā tipa alus brūvējuma paraugus. Iesniegto alus šķirņu vērtēšana notiks vairākās kārtās, bet finālā tiks tikai trīs labākie dalībnieki. Uzvarētājs, kura brūvētā alus šķirne vasaras sākumā ierobežotā apjomā – tikai 24 000 pudeļu – nonāks tirdzniecībā, tiks paziņots 30.aprīlī.

Žūrijā būs pārstāvji no “Aldara”, kā arī citi dzērienu pazinēji no Latvijas. Savukārt finālistu vērtēšanā piedalīsies arī viens no atzītākajiem alus ekspertiem no ASV.

Uzvarētājam balvā būs arī 1000 eiro dāvanu karte alus brūvēšanas attīstībai un pilnveidei mājas apstākļos. Otrās un trešās vietas ieguvējiem tiks katram pasniegta 500 eiro veicināšanas balva alus brūvēšanas attīstībai mājas apstākļos.

“Vēsturiskās alus darītavas iekārtas ļauj veiksmīgi brūvēt alu salīdzinoši nelielos apjomos, tādēļ arī nākotnē kopā ar dažādām interesantām personībām vai par godu kādam īpašam notikumam taps jaunas alus šķirnes, lai ne tikai bagātinātu alus klāstu, bet arī attīstītu alus kultūru Latvijā,” norādīja “Aldara” galvenais alus meistars Valdis Čunka.

Pieteikties konkursam var no 12.janvāra līdz 12.martam, bet papildu informāciju par konkursu un tā noteikumiem var atrast uzņēmuma mājaslapā.

Kā ziņots, 2013.gada septembrī “Aldaris” paziņoja, ka Latvijā koncentrēsies uz ekskluzīvo augstākās kvalitātes un “Premium” alus šķirņu brūvēšanu vēsturiskajā alus darītavā, tādēļ PET ražošana pārcelta ārpus Latvijas uz “Carlsberg” grupas alus darītavām Lietuvā un Igaunijā.

Vēsturiskajā brūzī investēti apmēram divi miljoni eiro, un tajā brūvē ekskluzīvās alus šķirnes 0,5 litru un 0,33 litru stikla pudelēs, kā arī mucās.

2013.gadā “Aldaris” aizņēmis 30% no kopējā alus tirgus.

Kā ziņots, “Aldara” apgrozījums 2013.gadā bija 36,3 miljoni eiro salīdzinājumā ar 36,4 miljoniem iepriekšējā gadā. Savukārt zaudējumi bijuši 2,6 miljoni eiro salīdzinājumā ar 3,9 miljonu eiro rādītāju 2012.gadā.

“Aldaris” dibināts 1865.gadā un ir Dānijas alus ražotāja “Calsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”, kam pieder 19 alus darītavas septiņās Austrumeiropas valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+