Mobilā versija
+2.3°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
21. maijs, 2014
Drukāt

Aldaris mainās


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Maija otrajā nedēļā vēsturiskajā pirms aptuveni 150 gadiem būvētajā ēkā jaunu alus darītavu atklāja lielākais alus tirgus dalībnieks – AS Aldaris.

Notikums pelnījis uzmanību ne tikai divu miljonu eiro lielā naudas ieguldījuma, bet arī citu iemeslu dēļ. Proti, miestiņa brūvēšana un pildīšana galvenokārt ar rokām, alus darītava labprāt uzņem viesus. Iecerēts arī izveidot uz Baltijas valstu vajadzībām orientētu inovāciju centru, vēl šajā gadā – Alus muzeju un atjaunot Aldara parku, savienojot to vienotā teritorijā ar uzņēmumu. Latvijas tautsaimniecībai arī īpaši svarīgi, ka Aldaris sācis iesala pirkšanu no lauksaimnieku kooperatīvam Latraps piederošās iesalnīcas, kas darbību sāka vien šā gada sākumā.

Jaunajā vecajā alus darītavā ražos alus šķirnes, ko uzņēmuma meistars Valdis Čunka dēvē par jauno vīnu. Proti, tās paredzētas lēnai un nesteidzīgai baudīšanai. Jau pavisam drīz veikalos varēs nopirkt pašu izveidoto Latvijas IPA, Staltais Beļģis un Mājas alus miestiņu, kas pildīts 0,33 litru pudelēs.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+