×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. janvāris, 2015
Drukāt

“Aldaris”: mazās alus darītavas ir modes lieta, nevis konkurenti (5)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Mazo alus darītavu skaita negaidīti straujā palielināšanās pagājušajā vasarā ir modes un dzīves stila atspoguļojums, kas neveido konkurenci lielajiem ražotājiem, atzina AS “Aldaris” izpilddirektors Marguss Kasteins.

“Mazie alus darītāji paceļ galvu, un tā ir tendence, kas vērojama daudzviet. Tā ir modes lieta, kas vienlaikus ir gan dzīvesveids, gan bizness. Tomēr lielajiem ražotājiem, neraugoties uz sīvo cīņu par klientiem, mazās darītavas nav īsti konkurentes. Lielākie konkurenti alus industrijai ir divi – vīns un stiprie dzērieni. Jo lielāks būs piedāvājums, jo labāk ražotājiem, jo augs patērētāja izglītotības līmenis, attīstīsies alus kultūra,” sacīja Kasteins.

Viņš norādīja, ka patlaban ikviens veikalā var nopirkt nepieciešamo komplektu un mājās brūvēt alu, tomēr mazais darītājs nekad nespēs pielietot īpašus paņēmienus un tehnoloģijas.

“Protams, tik mazai valstij kā Latvija alus darītāju skaita pieaugums ir ekstremāla parādība, bet nedomāju, ka to skaits strauji turpinās pieaugt. Mana prognoze, ka tirgū paliks tikai daži nopietni spēlētāji no pašreizējiem 29, bet vienmēr vieta būs arī nelielām – reģionālām – darītavām, kas brūvē nišas produktus un koncentrējas uz šaurāku auditoriju,” norādīja uzņēmējs.

Tāpat viņš sacīja, ka “Aldarim” patlaban ir 30% tirgus daļas Latvijā, bet Igaunijā un Lietuvā uzņēmuma partneriem – 40%. Līdera lomu plānots saglabāt arī turpmāk, lielāko uzmanību veltot ekskluzīvā alus jeb “craft” attīstībai un citām dzērienu kategorijām.

“Protams, tirgus daļu var, tā teikt, nopirkt, krasi pazeminot cenas, bet jābūt saprātīgiem – pie šāda tirgus spēlētāju daudzuma pilnībā pietiek ar 30%,” rezumēja uzņēmuma vadītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Cik % no Aldara alus ir pašu rūpnīcā ražotā un kādas konkrētio alus šķirnes ?? Lūdzu sniegt informāciju.
    Kamēr nezināšu tikmēr nepirkšu Aldara alu.Tad labāk vietējo ražoto alu no mazām darītavām arr pārbaudītu vērtību . Mums nevajag bezpersoniski ražotu alu milzu rūpnīcā , kur galvenais lēti saražot milzu apjomu bezgaršīga alus

  2. Aldaris nemāk/nejēdz brūvēt labu alu. Nesaprotu kur tie 30% rodas. Ja jāizvēlas dzert Aldari vai H2O. Labāk dzeru udeni.

  3. iPas. kara laikaa muusu maajaas Vidzemee bija skolots, jauns lauksaimnieks. Tas maaceeja dariit labaaku alu, nekaa pirkto. Vispaar tajos laikos latvieshi pashi visu taisiija, lauku maajaas pat cepa savu maizi. Lai izdziivotu nauda toreiz tikpat kaa nebija vajadziiga.

  4. Tas ir labi ka mums ir kas vairāk par pilzeni, atgriežamies pie tradīcijām un bagātīgu garšas pasauli. Jo varāk alus darītavu jo labāk !

  5. Bet mazo alus darītavu gatavotais alus ir daudz baudāmāks nekā aldara ražotais.

Draugiem Facebook Twitter Google+