Kultūra

“Aldaris” Muzeju naktī apmeklētājiem pirmo reizi vērs atompatvertnes durvis 16

Foto: LETA

Alus darītava “Aldaris” jau piekto gadu pēc kārtas “Muzeju naktī”, kas šogad norisināsies 21. maijā, pirmo reizi plašākai publikai ļaus ieskatīties aiz padomju laika bunkura durvīm Stūra mājas gidu pavadībā, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

“Aldaris” apmeklētājus pie sevis gaidīs jau no plkst. 16. Viesiem būs iespēja doties ekskursijā pa vēsturisko alus darītavu, degustēt “Aldarī” brūvētās un pasaulē populārās alus šķirnes, kā arī izstaigāt padomju laika bunkuru, kas līdz šim apmeklētājiem nebija pieejams.

“Bunkurs būvēts pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados uzņēmuma darbinieku vajadzībām atomkara gadījumā. Šeit līdz mūsdienām ir saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums: autonoma ventilācijas sistēma, kanalizācija, pirmās palīdzības stūrītis, kā arī neiztrūkstoši šādām situācijām paredzēti priekšmeti – gāzmaskas, segas, guļvietas un, protams, plāni un situāciju atspoguļojums planšetēs pie sienas,” pastāstīja sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Firmanis.

Savukārt no plkst. 19 līdz pat plkst. 23 “Aldara” vēsturiskajā kvartālā apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs grupas “Čipsis un Dullais”, Ozols un “Triānas Parks”.

“Muzeju naktī piedalāmies jau piekto gadu un katru reizi cenšamies pārsteigt apmeklētājus ar kaut ko jaunu – gan jauniem apskates objektiem, gan jaunām alus šķirnēm, ko degustēt, gan muzikāliem priekšnesumiem,” saka “Aldara” mārketinga vadītājs Vadims Barisons. “Šis gads nav izņēmums, un ir padomāts gan par alus cienītājiem, gan vēstures entuziastiem, gan arī bērniem. Turklāt “Aldara” teritorijā būs iespēja arī vērot Latvijas čempionāta basketbolā finālspēli un klausīties basketbola eksperta vērtējumus par spēli.”

Apmeklētājiem visas dienas garumā būs iespēja arī baudīt dažādas izmeklētus gardumus, kā arī iegādāties interesantus nieciņus mājražotāju tirdziņā. Īpaša programma sagatavota pašiem mazākajiem apmeklētājiem, jo “Aldarī” viesosies zinātkāres centrs “Zili Brīnumi” un būs pārsteigumi no Lotes, kas dzīvo Izgudrotāju ciemā.

LA.lv