×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Aldermane: Lielāka estrāde Dziesmu svētku biļešu deficīta problēmu neatrisinātu

foto - Letafoto - Leta

Lielākas estrādes būvniecība Dziesmu svētku biļešu trūkuma problēmu neatrisinātu – tauta vēlas redzēt šos svētkus un vienmēr būs tādi, kas biļetes nevarēs iegādāties, uzskata Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR).

Aldermane šodien komitejas sēdē informēja kolēģus, ka trešdien piedalījusies Dziesmu svētku rīcības komitejas sēdē, kur spriests par Dziesmu svētkiem un biļešu sadalījumu.

“Ir skaidrāks par skaidru, ka nekad nevarēs apmierināt šādu pieprasījumu, jo internetā tika pieprasīts 580 000 biļešu. Kā 2018. gadā nodrošināt, lai visi cilvēki būtu apmierināti? Nekad to nebūs iespējams nodrošināt,” sacīja Aldermane.

Ierosinātais kompromiss – lūgt Rīgas domei uzcelt jaunu, par 10 000 līdz 20 000 vietām lielāku estrādi vai paplašināt Mežaparka estrādi – šo problēmu neatrisinās, jo pieprasījums tik un tā ir daudzkārt lielāks.

Aldermane pastāstīja, ka Rīgas pašvaldība uz Dziesmu svētkiem saņēmusi 35 ielūgumus un tiem visiem norādīti konkrēti saņēmēji – pa diviem ielūgumiem saņems Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), 16 Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti, kā arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), kurš gan pie ielūgumiem ticis kā Dziesmu svētku Rīgas rīcības komisijas vadītājs.

Rīgas dome saņēmusi arī aptuveni 180 izpērkamās biļetes, kas paredzētas ārvalstu viesiem, kas atbrauc ar kolektīviem uz Dziesmu svētkiem, kā arī māksliniecisko kolektīvu vadītājiem, lai tiem kolektīvu uzstāšanās laikā nav jāstāv malā.

Izpērkamās biļetes prioritāte ir arī tiem, kas tieši darbojušies vai darbosies Dziesmu svētku organizēšanā, – daļa izpērkamo biļešu būs pieejamas Rīgas Pašvaldības policijai, ugunsdzēsējiem, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta darbiniekiem. Par biļešu sadali Dziesmu svētku rīcības komiteja Rīgā lems 18.aprīlī, kad notiks rīcības komitejas sēde. “Nekas nenotiks aizmuguriski, bet precīzi un caurspīdīgi, un par visu varēs saņemt informāciju,” uzsvēra Aldermane.

Deputāts Elmārs Vēbers ieteica rīcības komitejās apsvērt iespēju rīkot papildu komerciālu Dziesmu svētku koncertu. Aldermane norādīja, ka līdzīgs lēmums trešdien pieņemts rīcības komitejas sēdē, taču jāņem vērā, ka tie būtu papildus vēl aptuveni 20 000 biļešu, turklāt vispirms vēl jāveic sarunas ar kolektīviem, jo dziedātājiem vēl viens papildu ģenerālmēģinājums un koncerts ir milzu papildu slodze.

Dziesmu un deju svētkos šogad piedalīsies ap 40 000 dalībnieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+