Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Aldi Laviņu apstiprina Satversmes tiesas tiesneša amatā

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima ceturtdien atbalstīja Alda Laviņa kandidatūru Satversmes tiesas (ST) tieneša amatam, informē Saeimas Preses dienestā.

Par Laviņa apstiprināšanu amatā balsoja 75 deputāti, pret bija viens, bet atturējās četri deputāti.

Līdz šim Laviņš bija Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamenta tiesnesis. Viņa kandidatūru ST tiesneša amatam izvirzīja AT plēnums, jo šā gada martā tiesneša pilnvaras beidzās Aijai Brantai, kuru Saeima amatā apstiprināja 2004. gadā pēc AT plēnuma priekšlikuma.

ST ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs ST tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus – pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus – pēc AT plēnuma ierosinājuma.

ST tiesneša amatā Laviņš stāsies šī gada 25.aprīlī, un viņa pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+