×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

Ukraina nepadosies Krievijai. Saruna ar ukraiņu žurnālistu Aleksandru Biršteinu (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aktrises un režisores Dzintras Klētnieces izlolotajā tradicionālajā nupat notikušajā 11. starptautiskajā teātra mazo formu festivālā “Zvaigzne”, kurā ar saviem iestudējumiem piedalījās Latvijas, Ukrainas, Izraēlas un Krievijas izrādes, viesojās arī ukraiņu žurnālists, publicists un rakstnieks, odesietis Aleksandrs Biršteins.

A. Biršteins darbojas pasaulē pazīstamajā “Odesiešu klubā” ar 50 dalībniekiem Odesā un 30 filiālēm Amerikā, Vācijā, Armēnijā, Krievijā un arī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Kluba prezidents ir pasaulē pazīstamais rakstnieks, Ukrainas Tautas skatuves mākslinieks Mihails Žvaņeckis. 2011. gadā Odesas Krievu teātrī iestudētā pēc M. Čehova darbu motīviem radītā A. Biršteina luga “Mīlestības recepte” festivālā Miļehovā apmēram pussimts Čehova lugu iestudējumu konkurencē, tradicionāli žūrējot gandrīz vienīgi Krievijas Valsts kinematogrāfijas institūta (GITIS) profesoriem, ieguva “Grand Prix”.

Arī festivālā “Zvaigzne” viena no saistošākajām bija pēc Aleksandra Biršteina četru stāstu motīviem odesietes Gaļinas Panibratecas veidotā izrāde “Jūs likāt man pasmaidīt” Harkovas aktiera Vitālija Bondareva sniegumā.

Aleksandru Biršteinu interesē dzīvē visbūtiskākās cilvēciskās attiecības, kurās viņš lūkojas caur sava pagalma logu, un aktuālie notikumi Ukrainā.

– Kas no festivālā “Zvaigzne” redzētā jūs aizskāra, saviļņoja visvairāk?

– Ārpus konkursa spēlētā “Garāmgājēj, apstājies!” (Jaunogres vidusskolas teātra studijas “Inspiration” muzikāla izrāde. – V. K.). Kamols kaklā, cik lieliski jaunieši izprata un atklāja dzejas jēgu. Un vēl man ļoti patika daugavpiliešu izrāde (Laura Gundara “Viņa debešķības Laimesciema podnieka darbnīca.” – V. K.), īpaši galvenā varone (Kristīne Veinšteina), lieliska aktrise ar fantastisku smaidu, plastiku. Visa izrāde bija brīnišķīgi izveidota, pat man, latgaliešu valodas nezinātājam, viss bija saprotams.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Hohol bez licki cto spravka bez pecati.Armijas taisniba ( SSSR)

  2. Putins beidzot dabūs pārliecināties, ka ukraiņi tomēr ir nācija. Pats uzprasījies! Krievs patiešām karot neprot. Kas ir lietas kursā, zina, ka faktiski padomju armiju uzturēja ukraiņi. Tagad ukraiņu nav un tur ir bardaks. Dažiem specnaz vadiem lielas nozīmes nav. Tie der sīkām avantūrām. Pats Putins, cik saprotu, arī tikai tādām der. Jā, Porošenko dabūs naudu un nopirks ieročus, krievs ātri sapratīs kas ir kas. Par nožēlu bez tā laikam neiztiks.

  3. Nenoliegšu, arī Odesā zināma daļa cilvēku atbalsta Krievijas pašreizējo politiku. Manuprāt, pie tā zināmā mērā vainojami galējie nacionālisti, kuri traucē normāliem nacionāli domājošiem ukraiņiem ar saviem kliedzieniem, ka, piemēram, jānovāc visi pieminekļi, kas asociējas ar Krieviju.
    ..

  4. Biršteins. Kur nu vēl ukrainiskāku uzvārdu…

    • Aprobežotam krievnacistam cilvēka vārds vai izskats ir tas galvenais. Nav brīnums, ka mužiku galvas ir tik tukšas un tik viegli piepildāmas ar putinismiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+