×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Alekseja Naumova sirsnīgās ilustrācijas varēs aplūkot LNB

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 24. septembrī, plkst. 14 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāvā tiks atklāta mākslinieka Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora Alekseja Naumova ilustrāciju izstāde, LA.lv uzzināja LNB Bērnu literatūras centrā.

A. Naumovs šogad ieguvis bērnu literatūras balvu “Pastariņa prēmija” par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai “Ahoi! Plūdi Daugavā”

Šī gada 26. maijā Rojas kultūras centrā jau 17. reizi tika apbalvoti “Pastariņa prēmijas” laureāti – latviešu bērnu grāmatu autori un ilustratori. Goda diplomu un prēmiju šogad saņēma arī rakstniece Ieva Samauska par grāmatām “Kad kaķēnu sauc par pelīti?”, “Ķiķināšanas gadalaiks” un “Oliņš Boliņš sēž uz soliņa”.

Aizvadītajos gados prēmiju saņēmuši daudzi iemīļoti bērnu rakstnieki – Imants Ziedonis, Margarita Stāraste, Zenta Ērgle, Vizma Belševica, Jānis Baltvilks, Uldis Auseklis, Māra Cielēna, Juris Zvirgzdiņš, Māris Rungulis, Pēteris Brūvers, kopš 1993. gada arī bērnu grāmatu mākslinieki – Anita Paegle, Ligita Linmeiere, Ilze Ramane, Gundega Muzikante, Agija Staka.

Pastariņa prēmiju izdevies saglabāt Rojas novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalsta dēļ. Tā iedibināta 1982. gadā bijušā zvejnieku kolhoza “Banga” laikā, pateicoties dzejnieka Imanta Ziedoņa ierosmei un toreizējā kolhoza priekšsēdētāja Miķeļa Lismenta atsaucībai. Tā tiek pasniegta reizi divos gados. Prēmijas laureātus nosaka žūrija – trīs pārstāvji no Rojas novada un bērnu bibliotēkas, tiek ņemts vērā arī mazo lasītāju un viņu vecāku balsojums, kā arī trīs pārstāvji no profesionālajām organizācijām – Rakstnieku savienības, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes un LNB.

Izstāde apskatāma līdz 30. novembrim. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+