×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa gleznas izstādītas Ņujorkā

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Ņujorkas galerijā “onetwentyeight” skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora prof. Alekseja Naumova, prorektora prof. Kristapa Zariņa un Floridas Starptautiskās universitātes (FSU) asociētā profesora Jaceka Kolasinska (Jacek J. Kolasinski) izstāde “The Spirit of Cities”, kurā eksponētas gleznas un objekti, kas radīti, izmantojot trīsdimensiju drukāšanas tehnoloģiju, LA.lv uzzināja LMA.

Izstāde “The Spirit of Cities” ir daļa no mākslas projekta “World Cities. Live Paintings”, kas līdz šim tapis, māksliniekiem gleznojot un izstādoties, pasaules lielpilsētās – Deli, Vašingtonā, Maiami, Honkongā, Abu Dabi, Ņujorkā, Parīzē, Venēcijā, Burano, Budapeštā, Vīnē, kā arī Rīgā un citviet.

Mākslas projektam arvien piebiedrojas jauni mākslinieki, un šoreiz līdzās Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa lielformāta gleznām skatāmi Jaceka Kolasinska mākslas darbi.

Izstādē eksponēto mākslas darbu kopīgā tēma ir pilsētas gars. Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa pilsētainavās atspoguļoti iespaidi, ko raisījušas pasaules metropoles un kultūrvēsturiski bagātās Eiropas pilsētas. Abi mākslinieki “World Cities. Live Paintings” ekspozīcijas klāstu nemitīgi papildina, gleznojot plenērā aizvien jaunas pilsētas un vietas.

Savukārt Jaceka Kolasinska mākslas darbi ir pilsētainavu modeļi – kolāžas, kas veidotas pēc mākslinieka ceļojumiem. Mākslinieks parasti fiksē savus ceļojumus fotogrāfijās un pēc tām, izmantojot trīsdimensiju druku, veido pilsētu modeļus – savu personisko pilsētainavu, kas ir gluži kā materializētas atmiņas – fragmentāras, selektīvas, idealizētas un pārstrukturētas pēc paša mākslinieka izjūtas.

Izstāde aplūkojama līdz 28. februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+