Pasaulē

Aleksejs Navaļnijs atbrīvots no cietuma 16

Foto – AFP/LETA

Pēc 15 diennakšu administratīvā aresta izciešanas pirmdien no cietuma atbrīvots Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs.

Kā paziņoja Navaļnija prezidenta vēlēšanu kampaņas vadītājs Leonīds Volkovs, Navaļnijs atbrīvots pēcpusdienā noteiktajā laikā un devies mājās.

Pirms atbrīvošanas policija Navaļniju pārvietoja uz citu iecirkni, acīmredzot cenšoties nepieļaut atbrīvošanas atspoguļojumu medijos.

Pēc Volkova teiktā, Navaļnijs turpinās savu prezidenta kampaņu un plāno 14.-15.aprīlī piedalīties štābu atklāšanā Tjumeņā un Čeļabinskā.

Kā ziņots, Krievijā vairākās pilsētās 26.martā notika protesti pret korupciju valdībā, un Maskavā policija par dalību nesankcionētā mītiņā aizturēja vairāk nekā 1000 cilvēku, tostarp Navaļniju.

Cilvēkus protestēt pamudināja Navaļnija publiskotā informācija par Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva bagātībām, kas iegūtas apšaubāmā ceļā. Pašam Navaļnijam par protestiem tika piemērots 20 000 rubļu (324 eiro) naudas sods par nesankcionēta mītiņa organizēšanu Maskavā un 15 diennakšu arests par nepakļaušanos policijai.

Saistītie raksti
LA.lv