×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
18. decembris, 2016
Drukāt

Alepo atsākta civiliedzīvotāju un kaujinieku evakuācija (1)

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Sīrijas valdības autobusi svētdien iebraukuši Alepo austrumos, lai turpinātu civiliedzīvotāju un opozīcijas kaujinieku evakuēšanu, ziņoja Sīrijas oficiālie mediji.

Autobusu kolonu pārrauga Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC) un Sīrijas Sarkanā Pusmēness komiteja, ziņoja aģentūra SANA.

Evakuācija no opozīcijas kaujinieku kontrolē atlikušā rajona Alepo austrumos tika sākta ceturtdien, bet jau piektdien Sīrijas valdība to apturēja.

Alepo austrumdaļa nemiernieku rokās nonāca 2012.gadā, bet 22.septembrī sākās režīma spēku operācija tās atgūšanai, ko atbalstīja arī Krievijas kara aviācija.

Mediji vēstīja, ka galvenais šķērslis evakuācijas turpināšanai bijušas domstarpības par cilvēku skaitu, ko paralēli Alepo evakuācijai paredzēts evakuēt no diviem šiītu ciematiem – Fuas un Kafrajas – uz rietumiem no Alepo.

Opozīcijas kaujinieku pārstāvis aģentūrai AFP sacīja, ka panākta jauna vienošanās, saskaņā ar kuru evakuācija notiks divos posmos.

“Pirmajā posmā prom dosies puse no cilvēkiem Alepo paralēli 1250 cilvēku evakuācijai no Fuas,” sacīja opozīcijas kaujinieku pārstāvis, kurš vēlējās saglabāt anonimitāti.

Saskaņā ar ANO datiem opozīcijas kaujinieku kontrolētajā Alepo teritorijā atrodas aptuveni 40 000 cilvēku.

“Otrajā posmā prom dosies 1250 cilvēku no Kafrajas paralēli ar atlikušo cilvēku evakuāciju no Alepo,” viņš piebilda.

Vēlāk prom dosies vēl 1500 cilvēku no Fuas un Kafrajas un tik pat daudz tiks evakuēti no režīmu spēku aplenktajām nemiernieku kontrolētajām pilsētām Zebedānī un Madajas Damaskas provincē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Sīrijas speciālo uzdevumu vienība šos kungus- NATO kalīcijas Sīrijā konsultantus- instruktorus, kuri koordināja kalifāta islama radikālu vienību darbību, saņēma bunkurā Alepo.
  Mutaz Kanoğlu – Turkey
  David Scott Winer – USA
  David Shlomo Aram – Israel
  Muhamad Tamimi – Qatar,
  Muhamad Ahmad Assabian – Saudi
  Abd-el-Menham Fahd al Harij – Saudi
  Islam Salam Ezzahran Al Hajlan – Saudi
  Ahmed Ben Naoufel Al Darij – Saudi
  Muhamad Hassan Al Sabihi – Saudi
  Hamad Fahad Al Dousri – Saudii
  Amjad Qassem Al Tiraoui – Jordan
  Ayman Qassem Al Thahalbi – Saudi
  Qassem Saad Al Shamry – Saudi
  Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi – Moroccan

  Es krievijai un Sīrijai ieteiktu šādu risinājumu ar diversantu instuktoriem- pēc nopratināšanas ar fiziskiem ietekmēšanas līdzekliem augšminētos diversantu konsultantus likvidēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+