Pasaulē

Panākta vienošanās par Alepo austrumdaļas evakuāciju0

Alepo. Foto – AFP/LETA

Panākta vienošanās par nekavējošu civilpersonu un opozīcijas kaujinieku evakuāciju no Alepo austrumdaļas, aģentūrai AFP otrdien pavēstīja kāds nemiernieku pārstāvis.

“Panākta vienošanās par Alepo iedzīvotāju evakuāciju (..) no ielenktajiem rajoniem Alepo austrumos,” pavēstīja grupējuma “Nurredin al-Zinki” politiskās padomes pārstāvis Jasers al Jusefs, piebilstot, ka vienošanās attiecas gan uz civiliedzīvotājiem, gan opozīcijas kaujiniekiem un to vieglajiem ieročiem.

Viņš pavēstīja, ka vienošanās panākta ar Krievijas un Turcijas palīdzību un ka tā stāsies spēkā “tuvāko stundu laikā”.

Sīrijas armija un sabiedrotie tiek turēti aizdomās par civiliedzīvotāju slaktēšanu Alepo

ANO rīcībā nonākusi informācija liecina, ka Sīrijas režīma spēki un to sabiedrotie irākiešu kaujinieki Alepo austrumos šāvuši civiliedzīvotājus, otrdien paziņojusi organizācija.
ANO brīdinājusi, ka līdzīgi slaktiņi var notikt arī citviet Sīrijā.

Saskaņā ar ANO rīcībā esošo informāciju Alepo austrumos pēdējo pāris dienu laikā četros rajonos nogalināti vismaz 82 cilvēki, tostarp 11 sievietes un 13 bērni. Civiliedzīvotāji nošauti savās mājās vai mēģinot aizbēgt.

Sīrijas armija un sabiedrotie ir pārņēmuši savā kontrolē Alepo rajonus, kurus nemiernieku kaujinieki atkāpjoties pametuši.

ANO augstais komisārs cilvēktiesību jautājumos Zeids Raads al Huseins brīdināja, ka Alepo vērojamā traģēdija un asinsizliešana var atkārtoties arī Dūmā, Rakā un Idlibā.

“Mēs nevaram ļaut tam turpināties,” viņš piebilda.

Nemiernieku kaujinieku kontrolē Alepo atrodas vairs tikai nepilns kvadrātkilometrs, un ANO bažījas par iespējamo režīma spēku atriebību civiliedzīvotājiem, kas iesprostoti šajā rajonā.

ANO augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos pārstāvis norādīja, ka vienīgais veids, kā kliedēt bažas par iespējamajiem noziegumiem, kas tiek pastrādāti Alpo, ir novērotāju nosūtīšana turp.

Francija otrdien aicināja ANO izmantot visus savus mehānismus, lai noskaidrotu, kas īsti notiek Alepo, brīdinot Krieviju, ka tā var kļūt par līdzzinātāju atriebības aktos un terorismā.

LA.lv