×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Alesandro Safinas opermūzikas šarms atkal Latvijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

10. novembrī Latvijas Nacionālajā operā notiks itāliešu tenora Alesandro Safinas koncerts. Rīgā dziedātājs uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķiem un izpildīs dziesmas, kas viņam atnesušas pasaules slavu, kā arī dziedās dažādu operu ārijas.

Alesandro Safina ir diplomēts akadēmiskās mūzikas izpildītājs, tomēr viņš izraudzījies ceļu, kurā opermūzika saistīta ar rokmūziku. Proti, dziedātājs nereti apvieno klasiku ar modernāku izpildījumu, dēvējot šo savas daiļrades šķautni par “operas roku”. Viņa koncertos līdzās klasiskās mūzikas ārijām ieskanas Safinas iecienītāko grupu “Genesis”, “The Clash”, “Simple Minds” un “U2” dziesmu melodijas.

Kā vēsta Alesandro Safinas biogrāfi, dziedonis interesējies par klasisko mūziku kopš agras bērnības. Jau 12 gadu vecumā viņš sāka apmeklēt mūzikas akadēmiju, bet 17 gados iestājās Luidži Kerubini konservatorijā Florencē, kur iegūtās zināšanas viņam drīz sniedza iespēju izpildīt dažādu operu ārijas uz labāko Eiropas opernamu skatuvēm.

Alesandro Safina bieži uzstājas duetos. Viņa partneri bijuši Hosē Karerass, Eltons Džons, Sāra Braitmena, Rods Stjuarts un daudzi citi. 2001. gadā Safina piedalījās Baza Lurmena filmas “Moulin Rouge” skaņu celiņa radīšanā, kopā ar Evanu Makgregoru izpildot dziesmu “Your Song”. Viena no populārākajām Alesandro Safinas dziesmām “Luna” izmantota seriālā “Klons”, kurā dziedātājs piedalījies arī kā aktieris. Šeit ir vietā piebilst, ka savu lomu Safinas karjerā spēlējis ne tikai viņa vokālais talants un darba spējas, bet arī visai pievilcīgā āriene. Ne velti žurnāls “People” savulaik atzinis Alesandro Safinu par vienu no planētas skaistākajiem vīriešiem.

Šobrīd Safinas karjeras bilancē ir deviņi studijas albumi, kā arī lielāks skaits sadarbības albumu un DVD ierakstu. Svaigākais dziedoņa studijas ieraksts “Dedicated” izdots pavisam nesen – šā gada augustā. Albumā iekļautas paša Safinas radītas un iedziedātas kompozīcijas, kā arī Romano Musumaras producētas kompozīcijas.

Safina ir arī aktīvs koncertdziedonis, jo bieži dodas koncertturnejās, kurās izpilda gan klasisko mūziku, gan savas oriģinālkompozīcijas. Šajā rudenī itāliešu tenors devies apjomīgā turnejā uz Krieviju, Ukrainu, Vāciju, Itāliju un – atkārtoti, arī Latviju. Dziedātājs ar valdzinošo smaidu Rīgā viesosies jau otro reizi. Pirmā koncerta biļetes 2013. gada pavasarī bija pilnībā izpārdotas.

Varbūt noder

Koncerts: 10. XI 19.30 Latvijas Nacionālajā operā.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 60 – 150.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+