Mobilā versija
Brīdinājums -2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
3. novembris, 2015
Drukāt

Alijeva partija nostiprina savu varu

Foto - LETAFoto - LETA

Ilhams Alijevs

Azerbaidžānā notikušajās parlamenta vēlēšanās, kuras boikotēja lielākās opozīcijas partijas, uzvarēja prezidenta Ilhama Alijeva partija.

Centrālā vēlēšanu komisija paziņoja, ka pēc vairāk nekā 90% balsu saskaitīšanas Alijeva vadītā partija “Jaunā Azerbaidžāna” ir ieguvusi vismaz 69 deputātu mandātus parlamentā, kurā ir 125 deputātu vietas. Starptautiskas tiesību aizstāvības grupas pauda bažas par vēlēšanām, apsūdzot valdību par politisko pretinieku ieslodzīšanu saistībā ar fiktīvām apsūdzībām un politisko partiju kampaņu rīkošanas ierobežošanu. Pēc starptautiskās cilvēktiesību organizācijas “Amnesty International” datiem, pašlaik Azerbaidžānā atrodas ieslodzījumā vismaz 20 opozīcijas aktīvistu. Kopš Alijeva nākšanas pie varas 2003. gadā nevienas vēlēšanas starptautiskie novērotāji nav atzinuši par brīvām un godīgām. Lielākie opozīcijas politiskie spēki, kuru vidū ir Nacionālā demokrātisko spēku padome, “Vienlīdzība” un Azerbaidžānas Demokrātiskā partija, vēlēšanas boikotēja, norādot, ka tās nav brīvas un godīgas, tāpēc nevēlas tās leģitimizēt. Eiropas Drošības un sadarbības organizācija savus novērotājus uz vēlēšanām Azerbaidžānā nesūtīja, lēmumu pamatojot ar Azerbaidžānas varas iestāžu noteiktajiem ierobežojumiem novērošanas misijai, kā arī nosodot “neatkarīgu un kritisku balsu apspiešanu”.

Pievienot komentāru

Eiropas Parlaments izrauga prezidentuEiropas Parlaments (EP) rīt aizklātā balsojumā vēlēs jaunu prezidentu. EP augstākajam amatam izvirzīti septiņi oficiālie kandidāti no dažādām politiskajām grupām.
Draugiem Facebook Twitter Google+