×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Alimentu nemaksātāja vārda publiskošanai varētu piekrist 30% (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Dzintars Rasnačs.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija (UGFA) prognozē, ka līdz 30% vecāku piekritīs publiskot uzturlīdzekļu nemaksātāja vārdu, sacīja administrācijas direktors Edgars Līcītis.

Tieslietu ministrijas amatpersonas trešdien paskaidroja, kā notiks parādnieka vārdu publiskošana nākamā gada 1.jūlijā, lai veicinātu uzturlīdzekļu maksāšanu, jo kopējais parāda apmērs desmit gadu laikā sasniedzis 123 miljonus eiro.

“Uzturlīdzekļa saņēmējs māte vai tēvs ir tā noteicošā puse, kas pieņem izšķirošo lēmumu, vai tas ir publiskojams vai nē,” trešdien preses konferencē uzsvēra tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Ja tas kaitēs bērna interesēm, savu vērtējumu varēšot sniegt arī pašvaldības iestādes, tostarp bāriņtiesas un skolas.

“Skolas gaitās var parādīties ziņas, ka bērni sāk apsaukāt vai rādīt ar pirkstu, tāpēc arī likumā ir iestrādāts, ka pēc valsts vai pašvaldības informācijas saņemšanas UGFA šādas ziņas nepublicēs. Līdz ar to skola vai kādas citas iestādes, redzot reālo situāciju, reaģēs un pados kādas ziņas, ja tas var kaitēt bērna interesēm. Tas būs skolas ziņā informēt, tas ir ierakstīts likumā,” uzsvēra Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina.

Līdz 1.jūlijam katram parādniekam uz deklarēto adresi tiks nosūtīta informācija par parāda apmēru un par kārtību, kā to segt. Pašlaik ir aptuveni 29 tūkstoši parādnieku.

Jau ziņots, ka Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma grozījumi stāsies spēkā 1.janvārī. Tie paredz no 2015.gada 1.jūlija publiskot ziņas par parādniekiem, lai aizsargātu bērna tiesības un veicinātu vecāku pienākuma pildīšanu — uzturlīdzekļu maksāšanu. Parādnieka vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu un personas koda otro daļu publiskos, ja tam piekritīs iesniedzējs. Parādnieku saraksts tika aktualizēts reizi diennaktī.

Parādnieks neparādīsies sarakstā, ja parādnieks ir persona ar invaliditāti, ja ir pārejoša darba nespēja, kā arī ja vārda publiskošana kaitēs bērna interesēm, tas ir, ja administrācija saņems informāciju no valsts vai pašvaldību iestādes, paredz likums.

Parādnieku saraksts būs pieejams mājaslapā “www.ugfa.lv”.

Nākamgad uzturlīdzekļu apmērs bērnam vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem pieaugs līdz 108 eiro mēnesī, bet līdz septiņiem gadiem – līdz 90 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai tos parādniekus, kuri vienā mierā dzivo savas ģimenēs, bet “piedzinēji” domā, ka meklē “pazudušos”, arī piekritīs publicēšanai? Ja cilvēks neslēpjas, viņu taču nevar noķert, jo nav pazudis. Zinu gadijumu, kad vīrelis mierīgi dzīvo ar visiem alimentu saņēmējiem, pats piestrādā pa klusiņām, visiem labi, gan pašam, gan Sašam. Nu iepūt ļipā!

  2. Kā ar galvu un prātu? Vai tiešām Latvijā ir jāieved vācu baroni ar pātagām vai krievu poļitruki ar karceriem, lai valsts ierēdņi sāktu loģiski domāt?
    Esi pārkāpis likumu un to tu labi zini, kas par to būs un arī publiski.

  3. Tad jau ari japublisko valdibas zagli lai visi zin kur paliek tie miljoni par pardotajam bankam utt.

  4. Lielāku absurdu no tieslietu ministra reti gadās dzirdēt, ka noteicošo lēmumu par uzturlīdzekļu nemaksāšanas publiskošanu pieņem tēvs vai māte! Tagad padomājiet ar prātu: kurš tēvs, kas nemaksā alimentus, labprātīgi pieņems lēmumu un griezīsies pie valsts, ka viņa vārds publiskojams? Tas būšot skolas ziņā, jo varot kaitēt bērna interesēm.Tad jau visus zagļus,krāpniekus, laupītājus un slepkavas vai izvarotājus vispār nedrīkst sodīt un kaut kur publicēt, jo cietīs taču viņu bērnu intereses (viņus sāks skolā apsaukāt, rādīt ar pirkstu, utt.). Cik gan mēs esam iejūtīgi demokrātijas kropļošanā! Laikam jau cilvēku muļķībai robežu nav…

Draugiem Facebook Twitter Google+