Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
10. decembris, 2014
Drukāt

Alimentu nemaksātāju sarakstā šobrīd ir 29 tūkstoši cilvēku (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Latvijā uzturlīdzekļus vai tā saucamos alimentus par bērnu nemaksā 29 tūkstoši cilvēku, Latvijas Radio trešdien teica Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācijas direktors Edgars Līcītis.

Valsts uzturlīdzekļus pašlaik maksā par 7,5% no visu nepilngadīgo bērnu skaita.

Jau ziņots, ka trešdien, 10.decembrī, plkst.12 tiks rīkota preses konference par grozījumiem Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz parādnieka vārda publiskošanu.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma grozījumi paredz no 2015.gada 1.jūlija publiskot ziņas par parādniekiem, lai aizsargātu bērna tiesības un veicināt vecāku pienākuma pildīšanu — uzturlīdzekļu maksāšanu.

Konferencē piedalīsies tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumus Irēna Kucina un Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācijas direktors Edgars Līcītis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur tad palika komentārs? Vai tad tā nav patiesība, ka tiesībsargs alimentu nemaksātāju uzvārdu publicēšanu nosauca par “viduslaiku” palieku? Tā es vismaz izlasīju internetā, ko paši publicējāt! Ja tiesībsargs jauc cilvēka tiesības ar cilvēka pienākumiem, tas ir, ar atbildību nemaksāt uzturlīdzekļus saviem pēcnācējiem, uzkraujot to visu valstij, tad kur te ir manis kā komentētāja vaina?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+