Mobilā versija
-3.8°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
15. septembris, 2015
Drukāt

“Alise Breinumu zemē” – slavenais Kerola stāsts iznācis latgaliski

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas nogalē Rēzeknes Augstskolā atvērts pasaulslavenās Luisa Kerola grāmatas “Alise Breinumu zemē” tulkojums latgaliešu valodā, LA.lv uzzināja augstskolā.

2012. gadā RA profesori Ilgu Šuplinsku uzrunājis Aberdīnas universitātes profesors Deriks Maklūrs, kurš piedāvāja iztulkot Kerola grāmatu latgaliešu valodā par godu tās iznākšanas 150 gadu jubilejai. Projekts bija brīvprātīgs, tādēļ piesaistīt profesionālus tulkus bija grūti. “Avantūrai” piekrita Latvijas Kultīras akadēmijas studente Evika Muizniece un RA tulku programmas absolvente Iveta Seņkāne.

Atnākušajiem viesiem bija iespēja vērot epizodi no grāmatas nodaļas par “Trakū čaja dzeršonu”, kuru izspēlēja grāmatas redaktore I. Šuplinska, latgaliešu valodas konsultanti: rakstnieks Valentīns Lukaševičs, latgalistikas pētniece Sandra Ūdre, un grāmatas tulkotāja Evika Muizniece. Latgaliešu grāmatas versija ir unikāla ar to, ka pēc katras nodaļas tiek piedāvāta interaktīvā daļa, kurā atlasītas spēles, ko varētu spēlēt grāmatas lasītāji.

Kā norādīja grāmatas redaktore, Kerola “Alise” bērnībā nebūt nebija viņas mīļākā grāmata, daudz vairāk viņu saistījuši Astrīdas Lindgrēnes darbīgie, vitālie varoņi. Savukārt tulkotāja norādīja, ka šī grāmata viņu bērnībā pat biedējusi, bet korektore S. Ūdre piekrita viedoklim, ka grāmata vairāk domāta pieaugušajiem.

Grāmatas veidošanas komanda sola prezentācijas pasākumu arī citām Latgales reģiona skolām, kurām par to varētu būt interese Skolu pārstāvji jau prezentācijas dienā saņēma L. Kerola “Alisi Breinumu zemē” un citus RA izdevumus kā augstskolas dāvinājumu.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+