×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. janvāris, 2016
Drukāt

“Alise Brīnumzemē” 72 pasaules mākslinieku acīm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ana Juan (1961), Spānija. "Te-te-te-tea Time 2"

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstāžu zālē 16.janvārī tiks atklāta izstāde “Mūžīgais tējas laiks”, kurā skatāmas 72 pasaules mākslinieku ilustrācijas angļu rakstnieka Luisa Kerola grāmatai “Alise Brīnumzemē”.

Igauņu ilustratores Vīvi Noras rosināti, 72 mākslinieki no 19 pasaules valstīm radījuši savus mākslas darbus par sirreālo Kerola grāmatu, tādā veidā atzīmējot tās iznākšanas 150 gadu jubileju.

Pirmo reizi šī izstāde bija skatāma 2015.gada rudenī Igaunijas Bērnu literatūras centrā Tallinā, un kopš tā laika norit izstādes divu gadu ceļojums. No Rīgas tā tālāk dosies uz Helsinkiem, Gdaņsku, Berlīni, Maskavu un citām pilsētām.

Izstādē pārstāvētie mākslinieki nāk no dažādām pasaules valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas, Francijas, Somijas, Spānijas, Ungārijas, Ukrainas, Polijas, Gruzijas, Krievijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Portugāles, kā arī ASV, Irānas un Izraēlas.

Latviju ekspozīcijā pārstāv trīs mākslinieki – Anita Paegle, Aleksejs Naumovs un Gundega Muzikante. Tāpat ekspozīcijā varēs aplūkot Latvijas Leļļu teātra izrādes “Alise Brīnumzemē” mākslinieces Rūtas Briedes veidotās lelles un Lienes Pavlovskas radītos scenogrāfijas elementus, pastāstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Izstādi “Mūžīgais tējas laiks” atklās 16.janvārī plkst. 13, to varēs aplūkot līdz 16.februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+