×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Alise Kante – dažādos mūzikas stilos

Kante_Alise

Latvijas šlāgeraptaujā pirmo reizi ar Imanta Pauras dziesmu “Sauc mani eņģeļi” piedalās Alise Kante. Vēl šajā vasarā Alise piedalījās Latvijas Radio 2 rīkotajā konkursā “Baltijas ceļam – 25”.

“Ikdienā mans darbs vistiešākajā mērā saistīts ar mūziku, taču lielākoties tā ir mūzika, ko tautā dēvē par “firmu”, līdz ar to iedziedāt latviešu dziesmas studijā līdz šim nav tik bieži nācies. Imants ir tas, kurš man noticēja un uzticēja iedziedāt savus skaņdarbus, un pamudināja piedalīties šajā aptaujā.” Alise neslēpj, ka dalība aptaujā viņai nozīmē jaunu pieredzi, jo uzskata, ka labam izpildītājmāksliniekam, kuram mūzika ir ne tikai hobijs, bet arī darbs, ir jāprot orientēties dažādos mūzikas stilos. “To es varētu pielīdzināt valodu prasmēm – jo vairāk valodas tu zini, jo bagātāks tu vari justies. Atzīšu, ka mana sirds pieder džeza mūzikai, taču man, tāpat kā jebkuram jaunam cilvēkam, ir vēl daudzas neatklātas šķautnes, ko iepazīt un atklāt. Dalība šajā aptaujā man palīdz atklāt sevi, savu muzikālo iespēju un talantu robežas, un galvenokārt – ar mūziku radīt prieku cilvēkiem, un, ja es varu dalīties ar pozitīvām sajūtām arī caur šlāgermūziku, kāpēc ne,” smaidot saka Alise.

Šajā vasarā Alise piedalījās kādā īpašā, patriotiskā konkursā – “Baltijas ceļam – 25”. “Es ne mirkli nevilcinoties piekritu, jo, pirmkārt, izjutu to kā lielu godu iedziedāt dziesmu ar Kārļa Skalbes vārdiem konkursam, kas ir veltījums tik svarīgai dienai – mūsu svētkiem – Baltijas ceļam. Otrkārt, zinot to, ka Imants Paura ir brīnišķīgs un tautā iemīļots komponists, uzņēmu ar lielāko prieku kārtējo aicinājumu sadarbībai. Treškārt – katrs studijā pavadītais laiks man ir kārtējā vērtīgā mācību stunda,” dalību konkursā atceras Alise un neslēpj, ka dziesmas noskaņa un vārdi radījuši ļoti lielu saviļņojumu un atmodinājuši patriotisku sajūtu. “Tas bija arī ļoti radošs process. Atzīšu, ka I. Paura ir prasīgs komponists un ar savu redzējumu, taču mēs ļoti viegli atradām kopīgu valodu, un viņš bija atvērts arī manām radošajām idejām, piemēram, izskaistināt dziesmu un virzīt to uz kulmināciju ar fona vokāla izgreznojumiem. Atceros dienu, kad beidzot saņēmu dziesmas gala variantu, klausījos to ar aizrautu elpu un sajutu, kā pār mani pārskrien saviļņojuma tirpiņas.” Alise neslēpj, ka viņai konkursa rezultāts bija ļoti patīkams pārsteigums. Konkursā no 43 iesūtītajām dziesmām Alises dziesma tika starp deviņām labākajām.

Alise ir uzaugusi muzikālā ģimenē. Tētis Juris Kante ir trompetists, kas ir vadījis Iekšlietu ministrijas orķestri. “Mājās allaž ar māsām dzirdējām, kā tēvs vingrinās, spēlējot trompeti. Rotaļājoties rīkojām stafetes, kur apbalvošanā tika pasniegtas pašu veidotas medaļas un tēvs fonā spēlēja svinīgu meldiņu. Tā bija īpaša sajūta, ko atceros vēl tagad. Jau agrā bērnībā vecāki ātri noreaģēja, ka trallinu pašas izdomātas dziesmiņas. Tika nopirktas klavieres un sākās mans pirmais nopietnais ceļš uz mūziku ar mācībām mūzikas skolā,” atceras Alise. Vidusskolas laikā Alise aktīvi piedalījās dažādos jauniešu konkursos un ar skolasbiedriem pat nodibināja grupu. “Paralēli mācībām dziedāju gan koros, gan ansambļos. Pašizglītojos, klausoties dažādus ārzemju izpildītājus, un biju allaž aktīva mūzikas lauciņā,” smaidot teic Alise. Viena no nozīmīgākajām pieredzēm viņai bija uzstāšanās un darbs tēva vadītajā orķestrī. “Mēs koncertējām gan Latvijā, gan kaimiņvalstīs un arī Francijā. Speciāli iestudētas defilē programmas gājieniem un parādēm. Kā nozīmīgu pieredzi minēšu arī dalību mūziklā “Vestsaidas stāsts”. Izturot trīs atlases kārtas, sākās nopietns darbs, kur bija gan dziedāšana, gan aktiermāksla un deja,” nosaka Alise.

Kādu brīdi Alise bija prom no mūzikas, cik gan prom var būt muzikāls cilvēks. Kā saka pati Alise: “Gāja laiks un sapratu, ka no mūzikas un dziedāšanas nevaru aizbēgt – tā kauc manī kā vilks un laužas uz āru. Sekoja dažādi piedāvājumi sadarbībai – dziedāju šovprogrammās uz kruīza kuģiem kā fona vokāliste tādiem māksliniekiem kā Igo, Ladybird, Fēliks Ķiģelis.”

Šobrīd mūzika ir Alises hobijs, skola un profesija. Viņa dzied uz kuģa ar “Jammee Band”. Pašai ir savs soloprojekts, kur ar mūziķiem izpilda tā dēvēto jazz-lounge stila mūziku. “Mana sirds mūzika ir džeza mūzika, tāpēc nu jau otro gadu mācos Rīgas Doma kora skolā un bagātinu sevi ar jaunām zināšanām un pieredzi,” smaidot teic Alise un nopietni piebilst: “Es pateicos ikvienam cilvēkam, ar kuru man nācies sastrādāties un sadarboties mūzikas jomā, jo ikviens no viņiem ir devis man padomu vai kā citādi ir bagātinājis manu pieredzi un licis man mācīties pašai šai dzīves skolā. Es ticu, ka nav nejauši sastaptu cilvēku mūsu ceļā – katrs ķēdes posmiņš ir veidojis to manu ķēdīti, kāda tā ir šodien. Paldies!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+