×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

“Alises Brīnumzemē” 150. jubilejā – slavenā Koventgārdena baleta translācija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 16. decembrī, plkst. 21 tiešraidē kinoteātrī “Cinamon” būs skatāma pēdējo gadu spilgtākais balets – Londonas Karaliskā “Covent Garden” iestudētā Kristofera Vīldona izrāde “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē”, informē rīkotāji.

Šogad aprit 150 gadi, kopš Luiss Kerols pasniedza pasaku stāsta manuskriptu sava kolēģa meitai kā Ziemassvētku dāvanu. Pirms tiešraides par uzvedumu tranlācijas apmeklētājiem vairāk pastāstīs Latvijas Nacionālās operas baleta soliste Viktorija Jansone, kura uzsver – tā ir pēdējo gadu spilgtākā oriģinālizrāde baleta pasaulē.

“Izcila horeogrāfa, komponista, scenogrāfa un baleta mākslinieku komanda radījusi krāšņu, aizraujošu un jautru izrādi. Tā pozitīvi pārsteigs gan bērnus, gan vecākus ar neticamiem skatuves transformācijas trikiem, niansētu humora izjūtu un pasakainiem, spilgtiem kostīmiem, kā arī, protams, ģeniāli skaistu deju,” piebilst V. Jansone.

K. Vīldona 2011. gada “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” bija “Covent Garden” pirmais pilnmetrāžas balets pēdējo 20 gadu laikā. Sapņu pasaule un Kerola spilgtie tēli – Trakais Cepurnieks, nīgrais Baltais Trusis un histēriskā Sarkanā Karaliene – uzreiz pievilina jaunākos skatītājus, savukārt K.Vīldona horeogrāfija papildināta ar īpašiem Boba Kraulija un Džona Driskola radītiem skatuves efektiem un projekcijām.

Jansone stāsta, ka “Alises Brīnumzemē” horeogrāfija paliek atmiņā ar klasiskās baleta skolas un plašu citu dejas stilu apvienojumu. Izrādē varam redzēt gan līganas, plastiskas laikmetīgās dejas kustības, gan stepa paraugdemonstrējumus, ko K. Vīldons izmantojis, lai akcentētu katra personāža īpatnības un untumus.

Muzikāli viena no spilgtākajām izrādes iezīmēm ir dažādu neparastu tehniku un instrumentu izmantojums, ko Dž.Talbots izmantojis, lai izceltu stāsta personības. Tie variē no vijoles skanējuma, kas paaugstināts par pustoni, līdz Ziemeļāfrikas perkusijām.

“Pirms 150 gadiem radītais pasaku stāsts, kas bija Ziemassvētku dāvana kādai mazai meitenei, simboliski sasaucas ar šo laiku. Tā ir lieliska iespēja uzburt Ziemassvētku sajūtas ar šo skaisto baleta izrādi – stāstu, kas uzrunā gan mazus, gan lielus skatītājus un aizrauj ne tikai ar lielisku izpildījumu un eklektisku horeogrāfiju, bet arī ar krāšņiem scenogrāfijas risinājumiem,” saka kinoteātra “Cinamon” vadītāja Aļona Romanova.

Jau vairāk nekā divus gadus kinoteātris “Cinamon” organizē pasaulslavenu operu un baletu meistardarbu tiešraides augstākajā skaņas un attēla kvalitātē no vadošajiem operu namiem – Bastīlijas operas Parīzē un “Covent Garden” operas Londonā.

Nākamās tiešraides – 29.01.2015. Umberto Džordāno opera “Andrē Šenjē” ar Jonasu Kaufmani titullomā, un 24.02.2015. Riharda Vāgnera opera “Klīstošais holandietis” ar Brīnu Tervelu Holandieša lomā un mūsu maestro Andri Nelsonu pie diriģenta pults.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+