Foto – LETA

Alīses ielas ūdenstorni nodos ilgtermiņa nomā 1

Darba grupa lēmusi rīkot ilgtermiņa nomas tiesību izsoli par Alīses ielas ūdenstorni Āgenskalnā, aģentūrai LETA apliecināja SIA “Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
Lasīt citas ziņas

“Rīgas ūdenim” pieder vēl trīs vēsturiski ūdenstorņi – vecākie Rīgas ūdenstorņi jeb Dvīņu ūdenstorņi Mazajā Matīsa ielā 2, kā arī Čiekurkalna ūdenstornis Gaujas ielā 21. Visi šie torņi jau desmitiem gadu netiek izmantoti ūdensapgādes funkcijām.

“Darba grupa ir nolēmusi, ka torņi jānodod ilgtermiņa nomā, un šobrīd tiek izstrādāti izsoles noteikumi, kas varētu būt gatavi aptuveni mēneša laikā,” norādīja Mucenieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sākumā tiks izsolītas tikai Alīses ielas ūdenstorņa nomas tiesības, bet lēmumi par citu torņu apsaimniekošanu tiks pieņemti vēlāk.

“Ražošanai šie torņi vairs nav vajadzīgi, un mūsu mērķis nav nodarboties ar kultūras pieminekļu uzturēšanu,” norādīja uzņēmuma pārstāvis.

Tas, uz cik ilgu laiku torņus iznomāti, vēl nav izlemts. Plānots, ka Alīses ielas torņa nomas tiesību izsole varētu notikt nākamā gada pavasarī.

Jau ziņots, ka izmaksas katra ūdenstorņa atjaunošanai tiek lēstas no 1 līdz 2,5 miljoniem eiro.

LETA jau vēstīja, ka sabiedrības iebildumu dēļ 2015. gada aprīlī “Rīgas ūdens” atsauca plānoto Alīses ielas ūdenstorņa izsoli, un tika izveidota darba grupa, kurai jāizstrādā ūdenstorņa izmantošanas koncepcija, lai tas nākotnē būtu pieejams sabiedrībai. Nekādus lēmumus darba grupa gan nepieņēma, tās darbības termiņu aizvien pagarinot, un vēlāk tai tika uzdots izvērtēt visus četrus “Rīgas ūdens” piederošos vēsturiskos ūdenstorņus, izstrādājot to izmantošanas ieceres.

Darba grupu vada “Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa, tajā iekļauti Rīgas domes Īpašuma departamenta, Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Pilsētas attīstības departamenta pārstāvji.