×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Alises Jostes rudens retrospekcija

Foto - Miks ŠēlsFoto - Miks Šēls

Alise Joste

6., 7. un 8. oktobrī trīs koncertus Rīgā, K. K. fon Stricka villā, sniegs jaunā, plašu atzinību iemantojusī latviešu jaunās paaudzes dziesminiece Alise Joste. Pieprasījums uz mūziķes koncertiem ir tik liels, ka biļetes vairs nav pieejamas, taču, ja šoruden gadās būt Vācijā, tur mūsu angliski dziedošā dziesminiece uzstāsies daudzu koncertu sērijā. Rīgas koncertos, kuros piedalīsies arī mūziķi Jānis Šipkēvics un Kārlis Josts, būs dzirdama Alises Jostes oriģinālmūzika, apvienojot abu līdz šim izdoto albumu skanējumu.

Alises Jostes mūzika ir intīma, trausla un neviltota. Žanru zinātāji viņas radošo veikumu pieskaita plauktiņam, ko pasaulē mēdz dēvēt par folkmūziku, Latvijā viņa laikam pieskaitāma dziesminieku pulkam, lai arī muzicē ne tikai vienatnē.

Alises dziesmas ir dziļi personiski stāsti, askētiski muzikāli aranžējumi un ēteriska balss, kas klausītāju ieved viņa paša iekšējā pasaulē, ļaujot uzelpot no ikdienas. Kopš muzikālās darbības sākuma 2008. gadā dziesminiece izdevusi divus studijas albumus. Plašāku uzmanību izpelnījies viņas otrais albums “Hardships Are Ships”, kas pērn ticis apbalvots gan ar jaundibināto Austras balvu, gan Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kategorijā “Labākais dziesminieka albums”.

Šīs vasaras sezonu Alise Joste beidza ar dziesmas “Mirrors” dzīvā ieraksta pirmizrādi un nu gatavojas rudens koncertu sērijai Latvijā un ārvalstīs. Videoversijā “Mirrors” skanējumu papildina kādreizējo grupu “Cosmos” un “Instrumenti” mūziķis Jānis Šipkēvics un Alises dzīvesbiedrs, grupu “Momend”, “The Sound Poets” mūziķis Kārlis Josts. Abi mūziķi piedalīsies arī 6. un 7. oktobrī gaidāmajos Alises Jostes koncertos Rīgā, K. K. fon Stricka villā. Šādā sastāvā mūziķi uzstājušies vairākas reizes Latvijā un Igaunijā, visur izpelnoties klausītāju atzinību.

“Rudens koncerti ir tuvāk, nekā varētu šķist. Laika vairs nav daudz, un mēs aktīvi plānojam un domājam, kā tajos uzburt mājīgu un siltu atmosfēru, kurā ikkatrs varētu justies kā paviesojies pie mums. Tādēļ arī video centāmies radīt kā nelielu skici tam, kas varētu būt gaidāms koncertos,” stāsta Alise Joste.

Dziesminieces rudens koncertu sērija sāksies jau šonedēļ Viļņā, kur viņa piektdien un sestdien sniegs trīs priekšnesumus “Loftas” festivālā un pilsētas svētkos, bet novembrī mūziķe dosies divu nedēļu Vācijas koncertturnejā, uzstājoties Berlīnē, Hamburgā, Minhenē, Brēmenē un citās lielākajās valsts pilsētās.

Visos koncertos skanēs dziesmas gan no Alises pirmā, gan otrā studijas albuma “Hardships are Ships”. “Tie būs klusi un rudenīgi svētki un iespēja skaistā vietā satikties un uz pāris stundām apstāties. Vienlaikus tā būs arī retrospekcija par līdz šim mūzikā izdarīto. Ļoti priecājos, ka uz skatuves ar mani būs Kārlis un Jānis, kas ļaus visam skanēt tieši tā, kā tas savulaik skanējis manā galvā un noteikti pat vēl krāšņāk.”

 

Varbūt noder!!

Koncerti: 6., 7., 8. X 19.00 Rīgā, K. K. fon Stricka villā. Ieeja no 19.00


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+