×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

“Alkohola tūrisms”: no Tallinas kursēs autobuss uz alkohola veikaliem Latvijā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Sestdien no Tallinas ostas D termināļa sāks kursēt autobuss uz alkohola tirdzniecības veikala “Alko1000” filiālēm Valkā un Ainažos. Autobusa biļetes cena ir 45 un 55 eiro.

Ideja par autobusa reisu uz “Alko1000” veikaliem piederot pārvadājumu kompānijai “Raihan Group”, stāstīja “Alko1000” pārstāvis Mēliss Reiljans. Lai gan jaunā autobusa maršruta vienīgā pietura ir tās galamērķis, attiecīgi “Alko1000” veikals Ainažos vai Valkā, projekta mērķis neesot attīstīt alkohola tūrismu, bet piesaistīt skandināvu tūristus Igaunijas dienvidu daļai. Reiljans apgalvo, ka nākotnē esot plānots maršrutā ieviest arī pieturas Igaunijas tūrisma punktos.

Pateicoties veikala apmeklētājiem no Igaunijas, Somijas un citām Skandināvijas valstīm, alkohola tirdzniecības uzņēmumam klājoties labi, piemēram, nesen Valkas veikala filiālē paplašinātas telpas par 300 kvadrātmetriem.

Ideja par autobusa maršrutu uz pierobežas pilsētu alkohola tirdzniecības vietām gan neesot nekas jauns, apgalvoja veikala “AlkoShop” Valkā vadītājs Aivo Vārs. Uz Vāra vadīto veikalu periodiski tiek organizēti bezmaksas autobusa braucieni gan no Tallinas, gan Tartu. Šāda mārketinga stratēģija nozarē neesot nekas neparasts.

Vārs skaidroja, ka alkohola tūrisms rada labumu arī vietējiem uzņēmējiem, jo cilvēki, kas brauc iegādāties alkoholu, bieži vien braucienu izmanto arī, piemēram, dažādu tūrisma vietu apskatei, dodas paēst vietējās ēstuvēs. Arī Latvijas valsts esot ieguvēja, tādēļ viņš cer, ka tuvākajā laikā nodokļu politika netiks mainīta. Tādējādi ”alkohola tūrisms” tiktu nevis iznīcināts, bet gan pārceltos uz Lietuvu, kur, visticamāk, turpmāk alkoholu dotos iegādāties arī Latvijas iedzīvotāji.

Runājot par ārvalstu viesiem, kas Latvijā ieradīsies ar jaunā autobusa maršruta palīdzību, Vārs gan ir skeptisks, stāstot, ka stunda, kas braucējiem būs dota galamērķī, nav pietiekami ilgs laiks, lai viņiem būtu iespēja apskatīt ko citu kā tikai attiecīgo alkohola veikalu.

Pateicoties “alkohola tūrismam”, ir jūtams atbalsts pierobežas pilsētu tūrisma industrijai – viesi no Igaunijas un Somijas bieži vien tur nakšņo, apmeklē tūrisma objektus un iegādājas suvenīrus, savukārt skaidro Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča.

Taujāta, kā biežie kaimiņvalsts viesi ietekmē pašvaldības ekonomiku, Valkas novada pārstāve stāstīja, – lai gan padziļināti šo jautājumu pašvaldība nav analizējusi, noteikti esot jūtams atbalsts vietējai tūrisma industrijai. Valkā atvēries jauns hostelis “Piiri Hostel”, kas gan piederot igauņu uzņēmējam un esot saistīts ar vienu no alkohola tirdzniecības vietām.

Salacgrīvas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ilga Tiesnese savukārt nozīmīgu citu ekonomisko labumu no “alkohola tūrisma” pagaidām nesaskata. Saistībā ar jauno autobusa maršrutu, kas kursēs uz Ainažu “Alko1000” veikalu, tiek liktas cerības uz to, ka no jauna piesaistītie veikala klienti izvēlēsies arī apmeklēt Ainažus kā tūrisma objektu, tādējādi atbalstot vietējos tūrisma industrijas pārstāvjus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. labi gan kad kāds vēēĺl arī dzer alhokolu…!!?palīdzēs mums tikt vaļā no tā surogāta…cik gan tas dzēriens daudz nelaimes nes !!?bet atkal uz tā reiķina kāds uzvārīsies…priekāā…nevajag jau daudz priecāties par citu nelaimēm…domājiet paši…tā būs pareizāk !!!?

  2. Labs. Varbūt mums pašiem organizēt autobusu ar alkaholu uz Tallinu?

Draugiem Facebook Twitter Google+