×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Alkoholam un cigaretēm būs jaunas akcīzes markas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2015. gada sākumā pārdošanā tirdzniecības vietās nonāks ar jauna dizaina akcīzes nodokļa markām marķēti alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi, portālu LA.lv informēja VID.

Apritē vienlaikus atradīsies gan ar līdzšinējā, gan ar jaunā dizaina akcīzes nodokļa markām marķēti alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi, jo ar līdzšinējā dizaina akcīzes nodokļa markām marķētos alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus atļauts realizēt neierobežotu laika periodu.

Alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi turpmāk tiks marķēti ar hologrammas akcīzes nodokļa marku, uz kuras redzams vizuālais attēlojums ar sēriju un numerāciju un hologramma, kurā iestrādāts optiski mainīgs difraktīvs vilka attēls. Aplūkojot šo attēlu no dažādiem leņķiem, tad izskatās atšķirīgi – mainās tā krāsa un attēls, turklāt melnā numerācijas krāsa ir luminiscējoša ultravioletajā gaismā, skaidro VID sabiedrisko attiecību speciālisti.

Savukārt uz jaunā dizaina tabakas izstrādājumu papīra akcīzes nodokļa markām būs vizuālais attēlojums ar sēriju un numerāciju, bet cigaretēm papildus tiks norādīts arī cigarešu skaits paciņā un maksimālā mazumtirdzniecības cena. Metalizācijas slānī ir iestrādāts optiski mainīgs difraktīvs attēls, kurš izskatās atšķirīgi, ja to aplūko no dažādiem leņķiem, proti, mainās tā krāsa un attēls. Papīra akcīzes nodokļa markas labajā pusē ir iestrādāts elements, kas maina krāsas toni atkarībā no temperatūras. Mainot apskates vai apgaismojuma leņķi, uz papīra akcīzes nodokļa markas ir redzami burti “LV”, kas rada mirdzumu, perlamutra un zaigojošu iespaidu.

Pircēji var pārliecināties par konkrētās akcīzes nodokļa markas atbilstību marķētajam produktam publiskojamo datu bāzē VID mājaslapā “Akcīzes nodokļa markas”, norāda VID.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Manuprāt drusku nokavēts, jo Vilks vairs nav finanšu ministris.

Draugiem Facebook Twitter Google+