Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
30. decembris, 2014
Drukāt

Alkoholam un cigaretēm būs jaunas akcīzes markas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2015. gada sākumā pārdošanā tirdzniecības vietās nonāks ar jauna dizaina akcīzes nodokļa markām marķēti alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi, portālu LA.lv informēja VID.

Apritē vienlaikus atradīsies gan ar līdzšinējā, gan ar jaunā dizaina akcīzes nodokļa markām marķēti alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi, jo ar līdzšinējā dizaina akcīzes nodokļa markām marķētos alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus atļauts realizēt neierobežotu laika periodu.

Alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi turpmāk tiks marķēti ar hologrammas akcīzes nodokļa marku, uz kuras redzams vizuālais attēlojums ar sēriju un numerāciju un hologramma, kurā iestrādāts optiski mainīgs difraktīvs vilka attēls. Aplūkojot šo attēlu no dažādiem leņķiem, tad izskatās atšķirīgi – mainās tā krāsa un attēls, turklāt melnā numerācijas krāsa ir luminiscējoša ultravioletajā gaismā, skaidro VID sabiedrisko attiecību speciālisti.

Savukārt uz jaunā dizaina tabakas izstrādājumu papīra akcīzes nodokļa markām būs vizuālais attēlojums ar sēriju un numerāciju, bet cigaretēm papildus tiks norādīts arī cigarešu skaits paciņā un maksimālā mazumtirdzniecības cena. Metalizācijas slānī ir iestrādāts optiski mainīgs difraktīvs attēls, kurš izskatās atšķirīgi, ja to aplūko no dažādiem leņķiem, proti, mainās tā krāsa un attēls. Papīra akcīzes nodokļa markas labajā pusē ir iestrādāts elements, kas maina krāsas toni atkarībā no temperatūras. Mainot apskates vai apgaismojuma leņķi, uz papīra akcīzes nodokļa markas ir redzami burti “LV”, kas rada mirdzumu, perlamutra un zaigojošu iespaidu.

Pircēji var pārliecināties par konkrētās akcīzes nodokļa markas atbilstību marķētajam produktam publiskojamo datu bāzē VID mājaslapā “Akcīzes nodokļa markas”, norāda VID.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Manuprāt drusku nokavēts, jo Vilks vairs nav finanšu ministris.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+