Latvijā
Kriminālziņas

Alkoholiķu midzenī atrod divus neaprūpētus mazuļus 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto RPP

Šonakt Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki saņēma informāciju, ka Vecmīlgrāvī bez uzraudzības ir atstāti divi mazgadīgi bērni, informēja policijā.

Ierodoties notikuma vietā, kāpņu telpā sastapta izsaucēja, kura pastāstīja, ka kaimiņienes bērni šobrīd atrodas viņas dzīvoklī. Sieviete paskaidroja, ka bērnu māte alkohola reibumā nakšņojot citur, savukārt bērnu tēvs atrodas blakus dzīvoklī, arī viņš esot alkohola reibumā.

Sarunas laikā no izsaucējas bija jūtama spēcīga alkohola smaka. Sieviete atzina, ka pirms policijas ierašanās lietojusi alkoholu. Policisti kāpņu telpā izdzirdēja bērnu raudas un devās uz izsaucējas dzīvokli, kur pamanīta aptuveni divus gadus veca meitenīte ar zīdaini. Likumsargi, lai pārliecinātos par bērnu veselības stāvokli izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus.

Gaidot mediķus, dzīvoklī ienāca vēl trīs personas alkohola reibumā, tai skaitā bērnu tēvs un bērnu vecmamma, kura bija ļoti stiprā alkohola reibumā un uzvedās neadekvāti. Sieviete bļāva uz policistiem, krita uz ceļiem un prasīja, lai bērnus nekur nevedot, pēc tam grūstīja vienu no policistiem, kā arī viņam iesita. Neadekvātās bļaušanas dēļ bērni pamodās.

Saistītie raksti

Sievietei vairākkārtīgi aizrādīts par uzvedību, taču viņa policistu norādījumus neņēma vērā. Lai netiktu traucēts policistu darbs, sieviete izvesta no dzīvokļa. Uz notikuma vietu izsaukta vēl viena autopatruļa sabiedriskās kārtības nodrošināšanai.

Tikmēr bērnu tēvs pastāstīja, ka bērnu māte vairākas dienas nav rādījusies mājās un precīzu adresi, kur šobrīd atrodas bērnu māte nezināja.

Pēc neilga laika notikuma vietā ieradās mediķi un apskatīja mazuli. Bērns savā gultiņā gulēja plānā krekliņā, viņa kājas un rokas bija aukstas. Mediķi apskatot bērnu, konstatēja, ka viņš jau ilgāku laiku nav aprūpēts, norādot uz vairākiem iekaisumiem. Mediķi zīdaini apkopa, apģērba tīrās drēbītēs un nomainīja autiņbiksītes. Pēc pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas abi bērni nogādāti drošā vidē, krīzes centrā, kur nodoti medmāsai.

Bērnu tēvs iepazīstināts ar lēmumiem par bērnu nošķiršanu un informēts par viņu turpmāko atrašanās vietu.

Par notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lieta, kā arī informēta Rīgas Bāriņtiesa.

LA.lv