×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Alkohols jau no septītās klases (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aptaujājot vairāk nekā pusotru tūkstoti septītās klases skolēnu 50 Latvijas skolās, atklājies, ka 43% no viņiem alkoholu ir pamēģinājuši vismaz vienu reizi, kā arī 34% skolēnu pirmā lietošanas reize ir bijusi agrāk nekā 13 gadu vecumā.

Biedrības “Go Beyond” pārstāve Marta Kāle informēja, ka biedrība pagājušā gada rudenī sāka pētījumu “Alkohola lietošanas izplatība un paradumi 7. – 9. klašu skolēnu vidū Latvijā” un tas kopumā paredzēts trīs gadu garumā.

2015. gada rudenī pētījumā dalību sāka 50 Latvijas skolas. Pirmajā pētījuma kārtas aptaujā piedalījās 1753 7. klases skolēni, lielākoties (78,3%) 13 gadus veci jaunieši. Papildus aptaujai tiek realizēts arī padziļināts kvalitatīvais pētījums, kura dalībnieki ir skolotāji, vecāki, 7. klases skolēni un viņu vecākie brāļi un māsas. Pētījuma dati rāda, ka 43% skolēnu šajā vecumā alkoholu ir pamēģinājuši vismaz vienu reizi, kā arī 34% skolēnu pirmā lietošanas reize ir bijusi agrāk nekā 13 gadu vecumā.

No pētījumā aptaujātajiem 1753 jauniešiem alkoholu nelieto 674 bērni, alkoholu mēģinājuši lietot 756 bērni, bet alkoholu lieto 324 bērni.

Tāpat secināts, ka vairāk alkoholu lieto zēni, proti, 55,2% no pētījumā aptaujātajiem stipro dzērienu lietotājiem. Pētījums arī rāda, ka lielākoties bērni alkoholu pirmo reizi pamēģinājuši mājās, līdz ar to 76% aptaujāto vecāku bijuši par to informēti, bet pusē gadījumu vecāki paši piedāvājuši bērnam pagaršot alkoholu.

Aptaujā arī noskaidrots, ka jaunieši, kuri alkoholu lietojuši biežāk, saskārušies ar fizisku diskomfortu – galvassāpēm, muguras un vēdersāpēm, ir neizgulējušies vai arī viņiem ir grūtības iemigt. Tāpat šādiem jauniešiem brīvais laiks tiek pavadīts “iepriekš neplānotās” izklaidēs, kā arī viņi salīdzinoši biežāk laiku pavada sociālajos tīklos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Padlaikos pamatskola bija 7 klases.
    Pēc 7.klases pabeigšanas varēja OFICIĀLI stāties
    Alkohola Iznīcinātāju rindās, ja vien neturpināji
    apmeklēt videni.
    🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+